ایرنا/ رییس اداره حفاظت محیط زیست شیروان گفت: حمله یک قلاده پلنگ به جوانان گردشگر در ارتفاعات جنوب شرقی این شهرستان منجر به زخمی شدن ۲ نفر شد.

حمید فخرانی رییس اداره حفاظت محیط زیست شیروان اظهار داشت: این جوانان سه نفر بودند که از شیروان برای تفرج به ارتفاعات شاه جهان رفته و در نزدیکی «چشمه کبابی» اتراق کرده بودند که مورد حمله پلنگ قرار گرفتند.
وی با بیان اینکه نزدیکی به زیستگاه پلنگ سبب ترس حیوان و هجوم آن شده است، افزود: یکی از جوانان از ناحیه سر و دست آسیب دیده و یک نفر نیز از ناحیه بازو صدمه دیده که پس از انتقال به بیمارستان تحت درمان قرار گرفتند.
فخرانی گفت: پلنگ عمدتا زمانی به انسان حمله می کند که وارد حریم و زیستگاهش شده باشد که به محض احساس خطر درصدد دفاع از خود برمی آید.
رییس اداره حفاظت محیط زیست شیروان گفت: با توجه به اینکه عمده ارتفاعات خراسان شمالی و نیز شهرستان شیروان، زیستگاه پلنگ است به مردم توصیه می شود از نزدیک شدن به زیستگاه این گونه پرهیز کنند.
وی افزود: وجود پلنگ برای محیط زیست لازم است و نبود آن موجب طغیان جمعیت گرگ و گراز شده و می تواند برای دامداران، کشاورزان و باغداران خسات‌بار باشد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today