تسنیم/ مرغ به‌عنوان یکی از مهمترین اجزای سبد غذایی خانوارهای ایرانی این روزها در بازار شهرکرد کمتر یافت می‌شود و پیگیری‌ها حکایت از گرانی مضاعف آن در روزهای آینده دارد.

عبدالله باقری، رئیس اتحادیه مرغ و ماهی شهرکرد با بیان اینکه در این فصل جوجه‌ریزی کم شده است؛ اما علت این اعتصاب کمبود مرغ نیست، اظهار کرد: مرغ در مرغداری‌ها به اندازه کافی وجود دارد و ذبح‌نشدن مرغ به علت کمبود آن نیست.
وی ابراز کرد: در حال حاضر مرغ زنده در مرغداری‌ها به قیمت 11500 به فروش می‌رسد و تعزیرات و جهاد کشاورزی به‌عنوان متولیان امر، قیمت مرغ گرم را 12900 اعلام کرده‌اند که این قیمت معمول نیست.
رئیس اتحادیه مرغ و ماهی شهرکرد بیان کرد: قیمت تمام‌شده هر مرغ با در نظر گرفتن افت و تلفات آن برای مرغدار 14500 می‌شود و قطعا مرغدار نیز سهمی برای خود می‌خواهد که با در نظر گرفتن این سهم قیمت مرغ گرم در بازار باید 15 تا 16 هزار تومان باشد؛ این روند قیمت‌گذاری تنها در چهارمحال و بختیاری نیست، بلکه در استان اصفهان نیز همین روند اجرا می‌شود.
وی با اشاره به اینکه در دو شب گذشته به علت هماهنگ‌نبودن قیمت‌ها، کشتاری صورت نگرفت، تصریح کرد: تعزیرات و جهادکشاورزی متولیان این امر هستند که برای حل این مشکل باید برنامه‌ریزی کرده و هزینه حمل‌بار، کشتار و افت قیمت مرغ را نیز بررسی کنند.
باقری با بیان اینکه موج به وجود آمده به مرور ثابت می‌شود گفت: چنانچه کشتار مرغ روزانه صورت گیرد و مرغ منجمد نیز به اندازه کافی در بازار موجود باشد قیمت مرغ در بازار ثابت می‌شود.
وی افزود: اکثر مغازه‌دارها مستأجر هستند که با این قیمت اجاره ماهانه آن‌ها نیز تأمین نمی‌شود و چنانچه این روال پیش برود ورشکست می‌شوند.
رئیس اتحادیه مرغ و ماهی شهرکرد خاطرنشان کرد: مقدار کشتار روزانه مرغ به میزان مصرف بستگی دارد که در این اوضاع با شیوع ویروس کرونا و کاهش مصرف رستوران‌ها مصرف نیز کاهش یافته است و آمار دقیقی از میزان کشتار در دسترس نیست.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday