فارس/ فرمانده انتظامی خراسان شمالی از کشف بیش از ۱۱ میلیارد ریال جعل و کلاهبرداری در سطح استان و دستگیری ۷ نفر در این رابطه خبر داد.

علیرضا مظاهری، فرمانده انتظامی خراسان شمالی اظهار کرد: در پی وقوع چند فقره پرونده جعل و کلاهبرداری طی یک ماه اخیر در سطح استان مراتب در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی، فنی و کار کارشناسی، مأموران موفق شدند، هفت نفر جاعل و کلاهبردار را شناسایی و طی هماهنگی قضایی آنان را دستگیر و به مقر پلیس آگاهی دلالت نمایند.
فرمانده انتظامی خراسان شمالی با اشاره به کشف ۲۷ فقره جعل و کلاهبرداری و دستگیری ۷ نفر در این رابطه تصریح کرد: بیشترین جعل در زمینه‌های معاملات ملکی، خرید و فروش و همچنین صدور چک و مدارک هویتی، جعل اسناد رسمی، افتتاح حساب جعلی ... با استفاده از عناوین جعلی بوده است.
مظاهری ارزش ریالی کشفیات جعل و کلاهبرداری های استان را بالغ‌بر ۱۱ میلیارد و ۴۴۵ میلیون ریال اعلام کرد و افزود: اموال و دارایی‌های کشف ‌شده از کلاهبرداران به مالباختگان بازگردانده شد.
وی با اشاره به شیوه‌های مختلف متقلبانه افراد شیاد و کلاهبردار در جعل اسناد و مدارک، به شهروندان توصیه کرد: در صورت انجام هرگونه معامله یا خرید نسبت به انجام استعلامات قانونی اقدام تا در دام افراد شیاد و کلاهبردار گرفتار نشوند و در صورت برخورد با هرگونه موارد مشکوک مراتب را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today