باشگاه خبرنگاران/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری گفت: شمار مبتلایان به کرونا همچنان در این استان صعودی است.

مجید شیرانی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد از افزایش شمار مبتلایان سرپایی به بیماری کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.
وی افزود: افزایش تعداد نتایج مثبت بیماران سرپایی مبتلا به بیماری کرونا می‌طلبد تا مردم در مراودات اجتماعی به نکات بهداشتی بیشتر توجه و ضمن استفاده از ماسک و عدم حضور در تجمعات از تشکیل مجالس دورهمی خودداری نمایند.
شیرانی در تشریح آخرین وضعیت شیوع بیماری کووید ۱۹ در استان ابراز کرد: از ابتدای شیوع بیماری کووید ۱۹ تاکنون حدود دو هزار بیمار با علایم بالینی مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی استان بستری شده اند.
وی ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته علاوه بر موارد سرپایی، تست پنج مراجعه کننده بیمارستانی با علایم بالینی مشکوک به بیماری کووید ۱۹ که در مراکز درمانی بستری شده بودند مثبت قطعی اعلام شد.
شیرانی گفت: در شبانه روز گذشته بیش از ۳۰۰ بیمار با علایم مشکوک به بیماری کووید ۱۹ به مراکز منتخب و سرپایی استان مراجعه داشته اند که بیش از ۲۰ مورد آن منجر به بستری بیماران در مراکز درمانی شده است.
وی تعداد نمونه‌های گرفته شده از ابتدای شیوع بیماری کووید ۱۹ تاکنون در استان را یک هزار و ۴۶۸ مورد اعلام کرد و افزود: هم اکنون ۵۱ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۳۲ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماریشان هستند.
شیرانی با ابراز خرسندی از اینکه طی ۲۴ساعت گذشته مورد فوتی جدید ناشی از ابتلا به بیماری نوپدید کووید ۱۹ در استان گزارش نشده است، اضافه کرد: مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری همان ۴۱ نفر است.
وی ادامه داد: هم اکنون ۹ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.
شیرانی با تأکید بر لزوم رعایت فاصله گذاری فیزیکی و هوشمند با جدیت بیشتر و استفاده از ماسک به عنوان ضرورت اجتناب ناپذیر این روز‌ها و روز‌های آینده، یادآور شد: روند بستری بیماران مبتلا به بیماری کرونا تقریبا ثابت و مشابه روز‌های گذشته بوده است.
وی با بیان اینکه موارد سرپایی طی ۲۴ ساعت گذشته روند افزایشی قابل توجهی داشته است، اظهار کرد: قطعا با افزایش تعداد موارد سرپایی، تعداد بیماران بستری و به دنبال آن تعداد موارد مرگ و میر افزایش می‌یابد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday