سایت خبری راه دانا/ جولان زباله‌ها در کوچه پس کوچه‌های زاهدان در این روزهای کرونایی به بحرانی جدی و تهدیدی برای سلامتی شهروندان این کلان‌شهر تبدیل شده است که گلایه‌هایی را از طرف مردم به همراه داشته است.

آسا ریگی، معاون خدمات شهر شهرداری زاهدان گفت: با توجه به شیوع کرونا و سیر صعودی مبتلایان به این ویروس، برنامه ریزی هایی به منظور ارائه خدمات مطلوب تر در شهر انجام شده است‌.
وی ادامه داد: در رابطه با جمع آوری زباله ها که توسط شرکت های خدماتی انجام می شود، مشکلاتی وجود داشت که تصمیم گرفتیم حل و فصل شود، بنابراین قرار شد در زمینه مالی به این شرکت ها کمک هایی صورت بگیرد.
این مقام مسئول اضافه کرد: همچنین مقرر شد در راستای افزایش میزان ماشین آلات و نیروهای انسانی این شرکت ها اقدام شود، از طرفی هم پکیج هایی شامل ماشین، بادگیرها برای لایروبی جوی ها و دستگاه های جمع آوری نخاله و زباله توسط خود شهرداری تهیه شد.
ریگی گفت: این اقدام روز گذشته از منطقه سه زاهدان شروع شد که در نقاط حاشیه و مرکز شهر نیز تسری پیدا می کند، البته جمع آوری زباله توسط شرکت های خدماتی به صورت شبانه انجام می‌شود و روزانه نیز ماشین های فوریت در این رابطه اقدام می‌کنند.
وی تصریح کرد: با این وجود وضعیت مطلوب نیست و خودمان نیز به این موضوع اذعان داریم و متوجه هستیم آن گونه که باید و شاید خدمات انجام نمی‌شود، اما با برنامه ریزی های انجام شده تیم های نظارتی و امکانات شهرداری آماده هستند تا تحولی در نظافت و خدمات شهر زاهدان به وجود آید.
معاون خدمات شهر شهرداری زاهدان اضافه کرد: در این راستا از ظرفیت علما، مساجد و موسسات مردم نهاد استفاده می شود تا با بسیج عمومی نتیجه خوبی حاصل شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today