مهر/ مدیر کل هواشناسی گیلان با اشاره به ورود سامانه خنک و جریانات شمالی به استان، گفت: برای امروز و فردا بارش پراکنده باران و کاهش ۷ تا ۱۲ درجه‌ای دمای هوا پیش بینی می‌شود.

محمد دادرس، مدیر کل هواشناسی گیلان با اشاره به ورود تدریجی توده هوای خنک و جریانات شمالی به منطقه، اظهار کرد: بر اساس الگوهای حاکم بر نقشه‌های هواشناسی از عصر و شب امروز (جمعه) شرایط برای افزایش ابر، وزش باد، کاهش دما و در بعضی از ساعات بارندگی و احتمال رعد و برق و تگرگ در طی ۲۴ ساعت آینده در استان گیلان فراهم می‌شود.
وی با بیان اینکه از عصر و شب امروز (جمعه) و شنبه بارش‌ها در بعضی از مناطق استان از شدت بیشتری برخوردار است، گفت: طی این مدت برای ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی استان آسمان صاف تا نیمه ابری، افزایش ابر و وزش باد و احتمال رگبار موقتی نیز پیش‌بینی شده است.
دادرس ادامه داد: در این مدت نیز شاهد کاهش دمای ۷ تا ۱۲ درجه سلسیوس در مناطق استان گیلان خواهیم بود.
وی با بیان اینکه برای امروز آسمان استان گیلان کمی تا نیمه ابری همراه با کاهش نسبی دما و وزش باد و افزایش ابر در بعضی نقاط بارندگی و احتمال رعد و برق وجود دارد، گفت: ارتفاع موج دریا نیز به یک نیم متر رسیده و برای شنا به‌تدریج نامناسب است.
مدیرکل هواشناسی گیلان افزود: برای فردا (شنبه) نیز آسمان استان گیلان ابری و مه آلود همراه با کاهش دما، بارندگی و وزش باد و احتمال رعد و برق پیش بینی می‌شود، گفت: ارتفاع موج دریا نیز بیش از یک متر و نیم و برای شنا نامناسب است.
وی با بیان اینکه دمای فعلی هوای شهر رشت مرکز استان گیلان نیز در حال حاضر ۳۰ درجه سلسیوس و بیشینه رطوبت آن نیز ۹۸ درصد است، گفت: آسمان شهر رشت کمی تا نیمه ابری، کاهش نسبی دما، وزش باد، به تدریج افزایش ابر و بارندگی پراکنده و احتمال رعد و برق پیش بینی شده است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today