ایرنا/ سرپرست پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی گیلان از کشف یک تن و ۲۰۰ کیلو گرم انواع مواد مخدر از ابتدای امسال در استان خبر داد.

سرهنگ علی احمدپور، سرپرست پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی گیلان اظهار کرد: این میزان کشفیات مواد مخدر نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۱۰ درصد افزایش دارد.
وی بیان کرد: در حوزه کشف مواد صنعتی همچون هروئین و شیشه صد درصد افزایش کشفیات داشتیم که این نشان‌دهنده تغییر الگوی مصرف مواد مخدر از سنتی به صنعتی است.
سرهنگ احمدپور بیان کرد : ۷۶۰ مرحله طرح کنترل محورهای مواصلاتی، مناطق جرم خیز و ارتقای اجتماعی طی سال جاری در استان اجرا شده که با اقدامات انجام شده فقط در قالب این طرح‌ها ۸۴۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شده است.
سرپرست پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی گیلان اظهار کرد: در همین راستا، علاوه بر شناسایی و انهدام باندهای مواد مخدر، آموزش از طریق حضوری و در فضای مجازی در برنامه های پلیس قرار دارد و برهمین اساس سال گذشته ۱۲۰ هزار نفر با هدف آگاهی‌بخشی در گیلان آموزش دیدند که به دلیل شیوع کرونا این آموزش‌ها از طریق فضای مجازی همچنان ادامه دارد.
وی با بیان اینکه پیشگیری اجتماعی بهتر از درمان است، خاطر نشان کرد: هرچه آگاهی خانواده ها در زمینه آسیب ها و پیشگیری از گرفتار شدن خود و فرزندانشان در این پدیده شوم بیشتر شود، ریشه کردن اعتیاد تسهیل خواهد شد.
احمدپور با تاکید بر اینکه تولید مواد مخدر در حوزه سنتی و صنعتی در گیلان نداریم، گفت: پلیس برای مبارزه با مجرمان این بخش از جمله توزیع‌کنندگان، نگهداران و مصرف‌کنندگان انواع مواد مخدر، استفاده از شیوه‌های نوین و بهره‌گیری حداکثری از فضای حقیقی و مجازی را در اولویت کار خود قرار داده است.
سرپرست پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی گیلان بیان کرد: متاسفانه تصور غلطی از مصرف مواد مخدر شیشه در جامعه وجود دارد و عده‌ای با تصور اینکه مصرف شیشه باعث تناسب اندام، تحرک بیشتر و کم‌خوابی می‌شود از این مواد استفاده می‌کنند که عده زیادی نیز در این مسیر قربانی شدند.
وی با بیان اینکه تنها ۲ تا سه درصد از معتادان زنان بوده اند و بقیه را مردان تشکیل می دهند، خاطرنشان کرد: مبارزه با مواد مخدر و کاهش آسیب‌های آن فقط بر عهده پلیس نیست بلکه باید زیرساخت‌های فرهنگی و اجتماعی ارتقاء یابد و سایر ادارات از جمله اداره‌کل ورزش و جوانان و ادارات حمایتی همچون بهزیستی و کمیته امداد همه همراه و پای کار باشند.
احمدپور با بیان اینکه اقدامات پلیس صرفاً مقابله‌ای نیست، تصریح کرد: در حوزه اجتماعی و آموزش نیز با حضور در مراکز علمی و دانشگاهی و مراکز هدف به‌جهت افزایش دانایی و آگاهی عمومی برنامه‌هایی را در دستور کار قرار دادیم و معتقدیم که امروز خانواده‌ها هم برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و مقابله با مواد مخدر وظایف مهمی دارند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today