ایرنا/ رئیس اداره راه و شهرسازی ساوه گفت: در سه ماه نخست امسال با تلاش ماموران یگان حفاظت و بازرسان این اداره، ۱۰ هکتار از اراضی ملی تصرفی از سوی سوی افراد سودجو در حوزه استحفاظی این شهرستان و زرندیه باز پس گرفته شد.

صالح کربلایی حسنی، رئیس اداره راه و شهرسازی ساوه اظهار داشت: در این رابطه ۵۵۲ فقره پرونده تشکیل و به مراجع قضایی معرفی شد.
وی همچنین از اقدام اداره راه و شهرسازی ساوه برای انطباق اراضی تصرفی با طرح های مصوب موجود و اقدامات دیگری از قبیل انجام استعلام های مربوط به سابقه مالکیت از اداره ثبت اسناد و املاک در راستای اجرای بخشنامه سیاست های حمایتی تعیین تکلیف اراضی تصرفی احداثی در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت خبر داد.
به گفته او از سال ۱۳۹۶ تاکنون هیچ پرونده ای در راستای اجرای بخشنامه مذکور (ابلاغی در مورخ ۱۷ شهریور ۹۶) با هدف سنددار شدن اراضی پس گرفته شده از متصرفین در ساوه تشکیل نشده است.
حسنی همچنین تهیه نقشه و پیگیری برای رفع مشکلات مربوط به پلاک های اختلافی شامل قطعات ۱۶، ۱۹، ۲۰، ۲۱ و ۲۲ از فرعی پلاک ۸۴ اصلی بخش ۲ ساوه که به اراضی «سورکان» معروف است را از دیگر اقدامات راه و شهرسازی در سه ماه نخست امسال عنوان کرد.
وی افزود: این اراضی در مجموع دارای ۱۱۵ هکتار با ارزش تقریبی ۴۰ هزار میلیارد ریال می باشند.
رئیس اداره راه و شهرسازی ساوه افزود: در خصوص پلاک ۲۲ (فرعی از ۷ اصلی) بخش ۲ ساوه موسوم به «رضی آباد» که چهار هکتار مساحت به ارزش تقریبی ۸۰۰ میلیارد ریال دارد نیز علاوه بر تهیه نقشه، اعتراض به رای کمیسیون ماده واحد موضوع اعتراض به رای ماده ۵۶ قانون ملی شدن جنگل ها و مراتع انجام و در دست پیگیری است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today