تسنیم/در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان چهارمحال و بختیاری مباحثی همچون شناسایی و جمع‌آوری معتادان متجاهر، ارائه برنامه‌های مبارزه با مواد مخدر و گفت‌وگو درباره عوامل سوق‌آوری به مواد مخدر مطرح شد.

جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان با حضور استاندار چهارمحال و بختیاری و اعضای شورا برگزار شد که یکی از اعضای جلسه به عنوان پژوهشگر، مطالعه علمی در حوزه اعتیاد را ارائه داد و اعضاء نظرات خود را اعلام کردند.
قدیر مرتضوی، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان چهارمحال و بختیاری در این جلسه اظهار داشت: با هماهنگی‌های صورت گرفته بدون کمترین مخاطرات احتمالی، معتادان متجاهر جمع‌آوری شد که شناسایی آن‌ها مهمترین رکن بود.
‌دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با اشاره به تهدید جدی کشور در زمینه اعتیاد، افزود: این امر کارکرد پیشگیرانه ما را سخت می‌کند.
مرتضوی بیان داشت: چهارمحال و بختیاری اولین استان بوده که کانون دائمی یاری‌گران زندگی را به منظور تبادل نظر و سازماندهی سازمان‌های مردم نهاد تشکیل داده که رسماً فعالیت این مرکز آغاز شده است.

علل کاهش سن معتادان باید مشخص شود
عبدالرضا علیمحمدی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان چهارمحال و بختیاری در ادامه این جلسه با اشاره به اینکه در آموزش، فرهنگ، مشکلات اجتماعی، اقتصادی و اعتقادات، ضعف وجود دارد، تصریح کرد: باید به جوانان هویت بخشی صورت گیرد و مشکلات برطرف شود.
علیمحمدی گفت: اقدامات بسیاری در امر مبارزه با مواد مخدر انجام می‌شود از طرفی شیوع اعتیاد بیشتر و سن اعتیاد پایین آمده و نوع آن تغییر یافته که علت باید مشخص شود.
وی مسائل اجتماعی، بیکاری، عدم توجه به اوقات فراغت جوانان و نوجوانان، تغییر در اولین و ناکارآمدتر شدن آن‌ها، ریسک‌پذیری قاچاق مواد مخدر و بحث اقتصادی آن را از جمله عوامل دخیل در سوق پیدا کردن افراد به مواد مخدر دانست.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: تنها بیان مشکلات کارساز نبوده بلکه لازم است طرح و برنامه مقابله با آن ارائه شود، که لازم است تمام دستگاه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد نیز با عزم جدی گام موثری در این راستا بردارند.
در پایان جلسه، از تعدادی از دستگاه‌ها که در امر مبارزه با مواد مخدر فعالیت مطلوب داشتند تجلیل شد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday