تسنیم/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: استفاده کم از ماسک مهم‌ترین علت افزایش شیوع کرونا در این مقطع زمانی است.

مجید شیرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد اظهار داشت: در 24 ساعت گذشته از 30‌ مورد بستری، 12 مورد مثبت بوده است که با لحاظ آن و موارد ترخیص شده هم‌اکنون 72 نفر در بخش های کرونای بیمارستان های استان بستری هستند.
وی با اشاره به اینکه استان در شرایط قرمز قرار دارد، تصریح کرد: از ابتدای شیوع این‌ ویروس هزار و 700 نفر با تایید آزمایشگاه مولکولی در استان به کرونا مبتلا شده‌اند که علاوه بر آن برخی نیز بدون علامت و تشخیص داده نشده هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با اشاره به اینکه با اعمال محدودیت‌ها و رعایت مردم تا پایان‌فروردین شرایط خوبی بر استان حاکم بود، افزود: از ابتدای اردیبهشت‌ماه به مرور زمان با کم‌شدن محدودیت‌ها و عادی‌انگاری و سهل‌انگاری مردم، بستر برای افزایش شیوع کرونا مهیا شد.
شیرانی با اشاره به ناگزیربودن برداشتن محدودیت‌ها تاکید کرد: تجمعات انسانی در استان همچون سایر استان‌ها، بستر را برای مواجهه مجدد با افزایش شیوع کرونا آماده کرد.
وی استفاده کم از ماسک را مهم‌ترین علت افزایش شیوع بیماری در این مقطع زمانی دانست و تصریح کرد: برگزاری تجمعات، دورهمی، مراسم‌ پرتراکم مهمانی، عروسی، ختم و جشن تولد دلیل دوم‌ افزایش شیوع کرونا است.
وی با انتقاد از کاهلی برخی ادارات در برگزاری‌ جلسات معوق از محدودیت‌های اول به عنوان دلیل سوم‌ شیوع کرونا گفت: برخی ادارات با برگزاری جلسات مرسوم در ساعات طولانی و با تعداد افراد زیاد موجبات افزایش این‌ بیماری را مهیا کرده‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با اشاره به اینکه حدود 70 الی 80 درصد مبتلایان، بیماری زمینه‌ای و در سنین میانسال و مسن قرار داشتند، افزود: در سالمندان و افرادی که بیماری‌های زمینه‌ای مثل فشار خون بالا، بیماری‌های قلبی یا دیابت دارند، احتمال وخامت بیماری بیشتر است.
به گفته‌ی شیرانی سطح ایمنی ایجاد شده برای مقابله با این ویروس در استان دو الی سه درصد بیشتر نیست.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday