فارس/ سرپرست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی با اشاره به آخرین وضعیت پروژه‌های سفر سال گذشته رئیس‌جمهور به استان گفت: تاکنون عملیات اجرایی ۲۸ پروژه این سفر در خراسان شمالی آغاز نشده است.

محسن محمدی، سرپرست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی اظهار کرد: در سفر ریاست جمهوری به خراسان شمالی ۵۹۴ میلیارد تومان از بودجه عمومی و ۳۴۵ میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی پروژه مصوب شد.
وی افزود: از مجموع ۵۹۴ میلیارد تومان پروژه مصوب از بودجه عمومی، ۲۹۵ میلیارد تومان این اعتبارات در سال ۹۸ و ۲۹۹ میلیارد تومان از بودجه سال ۹۹ در نظر گرفته ‌شده که از مجموع اعتبارات مصوب در سال ۹۸ تاکنون بیش از ۲۰۴ میلیارد تومان تخصیص پیداکرده و نقدینگی تأمین شده آن تاکنون بیش از از ۱۹۱ میلیارد تومان است.
سرپرست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی همچنین درباره وضعیت اعتبارات پروژه‌های مصوب از صندوق توسعه ملی گفت: از مجموع ۳۴۵ میلیارد تومان برای سال ۹۸ بودجه ۹۹ میلیاردی و در سال ۹۹ نیز اعتبار ۲۴۶ میلیارد تومان در نظر گرفته‌شده که درمجموع تاکنون بالغ‌بر ۱۱۵ میلیارد تومان معادل ۳۳ درصد تخصیص که نقدینگی آن ۱۱۴ میلیارد تومان است.
وی به وضعیت پروژه‌های مصوب شده از سفر ریاست جمهوری نیز اشاره کرد و گفت: از ۱۹۸ پروژه در قالب ۴۴ طرح در این سفر تاکنون ۲۶ پروژه پایان یافته است.
محمدی ادامه داد: ۴۳ پروژه بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی، ۵۰ پروژه بین ۵۰ تا ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی، ۵۱ پروژه زیر ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و ۲۸ پروژه نیز تاکنون آغاز نشده است.
گفتنی است سفر رئیس‌جمهور در ۲۳ تیرماه سال گذشته به خراسان شمالی انجام شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today