صدا و سیما/ مدیرکل مدیریت بحران مازندران با اشاره به بارش باران در دامنه های استان از شهروندان خواست از تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.

علی اصغر احمدی، مدیرکل مدیریت بحران مازندران گفت: براساس هشدار اداره کل هواشناسی، بعد از ظهر امروز دوشنبه ۱۶ تیرماه با رشد ابر‌های همرفتی شاهد رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد نسبتا شدید بویژه در ارتفاعات و دامنه‌های استان خواهیم بود.
او افزود: پیامد این سامانه بارشی وقوع سیلاب های محلی ناگهانی در مسیل ها و دره ها خواهد بود.
مدیرکل مدیریت بحران مازندران به کلیه هم استانی ها و مسافران توصیه کرد: ضمن پرهیز از ترددهای غیرضروری، از تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها بخصوص در ساعات بعد از ظهر و شب خودداری کنند.
احمدی گفت: ساکنان واقع در حاشیه رودخانه ها، ضمن هوشیاری کامل و در صورت بروز خطر جاری شدن سیلاب نسبت به تخلیه منازل و سکونت گاه های خود اقدام کنند.
او افزود: دامداران و ساکنان بومی نیز دام های خود را به دور از ارتفاعات، حاشیه رودخانه ها و دهانه مسیل ها و در مناطق امن نگهداری کنند.
مدیرکل مدیریت بحران مازندران همچنین گفت: با توجه به پیش بینی بارش های رگباری و رعد و برق در دامنه ها و ارتفاعات استان از توقف و برپایی چادر در حاشیه رودخانه و مسیل ها، کوه پیمایی، طبیعت گردی و تردد در مسیل ها، ارتفاعات و فضاهای باز جداً خودداری گردد.
احمدی ادامه داد: به کلیه دستگاه های امدادی و خدماتی توصیه می شود ضمن آماده سازی تجهیزات و ماشین آلات، آمادگی لازم برای هرگونه عملیات امداد و نجات و خدمات رسانی را داشته باشند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today