باشگاه خبرنگاران/ رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان از کاهش آمار مرگ و میر در بیمارستان های تحت پوشش این دانشکده خبر داد.

شکرالله سلمان‌زاده، رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه وضعیت همچنان در آبادان قرمز است و موارد ابتلا به ویروس کرونا نسبت به اوایل امسال بالاست گفت: هم اکنون در روزهای اخیر کمی از بار ابتلا و بستری در جنوب غرب خوزستان کاهش پیدا کرده است.
او با بیان اینکه آمار مرگ و میر نیز در بیمارستان های تحت پوشش این دانشکده کاهش یافته است افزود: استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و بهداشت مهمترین مواردی است که برای جلوگیری از گسترش بیماری کووید۱۹ لازم است رعایت شود.
رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان ادامه داد:از همه همشریان عزیز که دستورالعمل بهداشتی را رعایت کرده اند و با احتیاط از منزل خارج شده اند قدردانی می‌کنم.

تخلیه کامل بیمارستان ۱۷ شهریور تا دو روز آینده
سلمان زاده درباره وضعیت بیمارستان ها در جنوب غرب خوزستان گفت: بعد از اینکه ظرفیت بیمارستان آیت الله طالقانی تکمیل شد از بیمارستان دوم که بیمارستان نفت بود استفاده کردیم و بعد از آن بیمارستان سوم که بیمارستان تامین اجتماعی بود نیز مورد استفاده قرار گرفت و در خرمشهر هم یک بخش ای سی یو را به بیماران کرونایی اختصاص دادیم.
او افزود: در یک برهه، در یک شبانه روز حدود ۳۱۰ بیمار بستری داشتیم اما خوشبختانه ظرفیت بیمارستان ها بیشتر شده و بستری ها کمتر در حال حاضر ۲۰۰ بیمار بستری داریم و احتمالا ظرف فردا یا پس فردا بیمارستان تامین اجتماعی را به طور کامل تخلیه می کنیم که به فعالیت عادی خود بازگردد البته بصورت موقت به شرطی که مردم عزیز رعایت بکنند و با افزایش بستری مواجه نشویم.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today