فارس/ جانشین رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ستاد دانشگاهی مبارزه با کرونا گفت: در حال حاضر یک هزار و ۵۱۴ بیمار غیر کرونایی و ۸۴۱ بیمار کرونایی در مراکز درمانی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری هستند.

شاپور بدیعی جانشین رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در حال حاضر یک هزار و ۵۱۴ بیمار غیرکرونایی و ۸۴۱ بیمار کرونایی در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری هستند، اظهار کرد: از این تعداد ۲۲۱ بیمار در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند و به طور کل ۳۰ درصد تخت های بستری دانشگاه به بیماران کرونایی اختصاص یافته است.
وی افزود: در حال حاضر به طور متوسط روزانه ۲۳۱ بیمار کرونایی در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه پذیرش و بستری می‌شوند و روزانه حدود ۸۵ نفر نیز بیمار بهبود یافته کرونایی از مراکز درمانی مرخص می‌شوند.
جانشین رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه حدود ۲۰ درصد از بیماران بستری در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه غیربومی و زائر هستند، تصریح کرد: بیشتر زائران که به بیماری مبتلا هستند اطلاعی از برنامه نظام ارجاع بیماران کرونایی ندارند و به طور مستقیم به مراکز درمانی دانشگاه مراجعه می‌کنند.
بدیعی با بیان اینکه حضور زائران و عدم رعایت نظام ارجاع از مهم ترین عوامل اثر گذار در ازدحام مراکز درمانی عنوان کرد و گفت: با راه‌اندازی مجدد سامانه تلفنی پاسخگویی ۱۹۱، از روز گذشته روند مراجعه بیماران سرپایی به مراکز درمانی کاهش یافته است.

سیستم مراقبت در منزل در اورژانس عدالتیان راه اندازی می‌شود
مسئول کارگروه مراقبت و درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد از اجرای سیستم مراقبت در منزل در اورژانس عدالتیان خبر داد و گفت: این طرح با همکاری بسیج جامعه پزشکی به منظور کاهش بار مراجعه به مراکز درمانی اجرا می‌شود و تا کنون۸۰ گروه بر اساس تعرفه‌های دولتی و یا رایگان برای مشارکت در این طرح اعلام آمادگی کرده‌اند.
وی تصریح کرد: همچنین با همکاری سپاه امام رضا(ع) قرار است ۲۰۰ تخت نقاهتگاهی برای نگهداری بیماران مبتلا به کرونایی و گذراندن دوران بهبودی این دسته از بیماران راه اندازی شود.
بدیعی خاطرنشان کرد: با همکاری بسیج جامعه پزشکی ۱۰۰ نفر نیروی داوطلب برای خدمات رسانی به بیماران کرونایی در بخش‌های مختلف اعلام آمادگی کردند.
جانشین رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ستاد دانشگاهی مبارزه با کرونا با بیان اینکه در حال حاضر بیماران کرونایی تنها در مراکز شریعتی و ۶۱۰ تختخوابی بستری می‌شوند و سایر مراکز مشهد به بیماران غیرکرونایی اختصاص یافته است، خاطرنشان کرد: رویکرد دانشگاه این است که همزمان با ارائه خدمات به بیماران کرونایی، روند ارائه خدمات به بیماران غیرکرونایی نیز به شکل مطلوبی انجام شود.
وی ضمن قدردانی از بخش خصوصی در همراهی و کمک به دانشگاه در مسیر مبارزه و مدیریت بیماری کرونا اظهار کرد: تا کنون حدود ۱۰ درصد از پرسنل بخش خصوصی در بخش دولتی خدمات رسانی به بیماران کرونایی داشته اند.
بدیعی با اشاره به ساخت بیمارستان جدید شهید هاشمی نژاد اظهار کرد: با راه اندازی مرحله به مرحله این بیمارستان، روند خدمات‌رسانی به بیماران غیرکرونایی به ویژه ساکنان شمال مشهد به شکل مطلوبی بهبود می‌یابد.
مسئول کارگروه مراقبت و درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد، با بیان اینکه با همکاری معاونت آموزشی پروتکل های درمانی تدوین شده است، تصریح کرد: با همکاری این معاونت تمامی پزشکان شیفت بندی شده اند و برای جلوگیری از تحلیل نیرو زمانی برای استراحت آن ها نیز در نظر گرفته شده است.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید