ایرنا/ سرپرست فرمانداری ویژه دزفول گفت: به منظور جلوگیری از ورود گردشگران غیربومی به باغ ویلاها و استفاده از استخرهای شهرستان دزفول، از عصر فردا چهارشنبه ورودی‌های شهر مسدود خواهند شد.

علی فرهمندپور، سرپرست فرمانداری ویژه دزفول اظهار کرد: اواخر هفته سیل گردشگران و کاروان‌های تفریحی از شهرهای اطراف به دزفول سرازیر می‌شود که در باغ‌ها و ساحل رودخانه مستقر می‌شوند لذا ورودی‌های شهر به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا تا جمعه مسدود می‌شود.
وی ادامه داد: ورودی بوستان ساحلی علی کله و خیابان‌های ساحلی نیز به کمک بسیج و نیروی انتظامی کنترل می‌شود.
فرهمندپور درخصوص اجرای مصوبات ستاد کرونا گفت: طبق مصوبه استانداری خوزستان، همه ادارات و نهادها موظفند با تقاضای مرخصی پرسنل با بیماری تنفسی و دیابتی و زنان باردار و شیرده موافقت کنند در غیراین صورت تبعات آن متوجه مسوول اداره یا نهاد مربوطه خواهد بود.

ابتلای ۱۶ پزشک دانشگاه علوم پزشکی دزفول به کرونا

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول نیز در این نشست گفت: ۲ مرکز ۱۶ ساعته خدمت‌دهی به بیماران کرونایی در سطح شهرستان دزفول فعال است که توسط ۴۴ پزشک اداره می‌شوند.  
شاپور مسعودی‌فر افزود: ۱۶ پزشک دانشگاه علوم پزشکی دزفول به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که یا بهبود یافته و به علت استرس تمایلی به ادامه کار ندارند یا اکنون بیمار هستند.
وی ادامه داد: هشت پزشک دیگر نیز به علت برخی شرایط مانند بارداری شرایط خدمت‌دهی ندارند یعنی در عمل امکان خدمت دهی ۲۶ پزشک این دانشگاه فراهم نیست.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول بیان کرد: روزانه بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ تست کرونا در دزفول گرفته می‌شود که پیشنهاد می‌شود یک مرکز ۱۶ ساعته با حالت آماده باش به صورت غیر فعال در آید تا درصورت بروز مشکل بتوان از امکانات آن استفاده کرد.
وی افزود: پیش از این دغدغه ما این بود که برخی افراد در سطح جامعه ماسک نمی‌زنند ولی در  حال حاضر  وضعیت تغییر کرده و اکثر مردم ماسک می‌زنند که اگر این وضعیت تا چند دوره ۱۴ روزه ادامه یابد به شدت شاهد کاهش موارد ابتلا به کرونا خواهیم بود.  
مسعودی‌فر به کاهش بستری‌های کرونا در بیمارستان بزرگ دزفول نیز اشاره کرد و گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۷۱ درصد بستری‌های کرونا در بیمارستان بزرگ دزفول بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ۲۵ درصد تحت درمان هستند و سه درصد آنها فوت شده است.

فوت 230 دزفولی بر اثر ابتلا به کرونا
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول نیز گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، ۳۲۰ نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی دزفول بر اثر کرونا جان باخته اند که از این تعداد ۲۳۰ نفر مربوط به دزفول هستند. 
وی میانگین سن بستری های کرونا در بیمارستان بزرگ دزفول را ۶۹ سال اعلام کرد و گفت: در حال حاضر ۱۶۸ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان بزرگ دزفول بستری هستند. 
وی به کمبود نیروی پرستار در بیمارستان بزرگ دزفول اشاره و اظهار داشت: پیش از این با تقاضای انجام شده، چهار پرستار از دانشگاه های سراسر کشور به مدت ۲ هفته به دزفول آمدند و قرار است بزودی سه پرستار از دانشگاه شهید بهشتی تهران برای کمک به کادر پرستاری در بیمارستان دزفول حاضر شوند.
شهرستان دزفول بعد از اهواز بیشترین آمار مبتلایان به کرونا را دارد و در وضعیت قرمز به سر می‌برد.

  

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today