رهیاب/ نماینده مردم اهواز گفت: نمایندگان مجلس از مشکلات غیزانیه، منبع آب و کوت عبدالله، گزارشی تهیه و به هیئت مجلس تقدیم کردند و نائب رئیس مجلس مامور شد تا اموراتی که وزارت نیرو موظف به انجام آن است را پیگیری کند.

مجتبی یوسفی، نماینده مردم اهواز پیرامون نتایج حضور نمایندگان در غیزانیه و برخی مناطق محروم اهوازدر جهت رفع مشکلاتشان، اظهار کرد: در دوره انتخابات معتقد بودم تا مطالبه گری ما از سطح استانی به ملی انتقال پیدا نکند مشکلات مردم حل نمی شود به همین دلیل پیگیری کردیم و نمایندگان مجلس را به غیزانیه آوردیم.
نماینده مجلس یازدهم گفت: برغم اینکه شاهد توسعه و پیشرفت در استان های دیگر هستیم ولی خوزستان در نیازهای اولیه خود مانند آب وفاضلاب، برق و راه های اصلی درمانده است و همچنان خاطر مردم را آزرده می کند.
وی افزود: این مسئله نشان می دهد زمانی که اعتبارات پروژه های عمرانی در دولت نهم و دهم به استان های دیگر داده می شد، خوزستان به دلیل عدم هم افزایی و هم دلی مسئولین و نمایندگان، از این توفیقات بی بهره ماند.
یوسفی ادامه داد: بنده به عنوان نماینده مردم سعی کردم مطالبات را در سطح ملی دنبال کنم به همین جهت، جمعی از نمایندگان را با هدف مشاهده مشکلات به استان دعوت کردیم.
نماینده مردم اهواز در مجلس یازدهم تصریح کرد: می بایست نمایندگان استان های دیگر متوجه می شدند که خوزستان با وجود ۵ رودخانه پرآب کشور، با منابع عظیم ملی و تحت الارضی از امکانات اولیه ای مثل آب شرب سالم، وجودشبکه فاضلاب، آب برای احشام همچنین راههای استاندارد درمانده است.
وی اضافه کرد: درحالی که مردم خوزستان با رشادت ها و از خودگذشتگی های بسیار در عرصه های مختلف انقلاب، همیشه از منابع ملی و امنیت مرز حفاظت کرده اند، بسیار مورد بی مهری قرارگرفته اند.
یوسفی خاطرنشان کرد: نمایندگان از نزدیک مشاهده کردند که مشکلات خوزستان اساسی است و بسیار عقب افتاده تر از آن چیزی است که می شنیدند، مشاهده کردند جوانان تحصیل کرده در کنار ۷۸ درصد مجموع نفت و گاز کشور در شرکت ملی منابع نفت خیز جنوب، باید به دنبال شغل باشد.
وی درخصوص ماحصل بازدید نمایندگان مجلس از غیزانیه و مناطق محروم اظهارداشت: حضور نمایندگان در استان به دلیل اینکه برنامه هفتم توسعه در مجلس نوشته می شود، بسیار تاثیر گذار بوده،مجلس در دو بخش بودجه و وام ؛حرف اصلی را می زند، از این رو باید همدلی برخی از نمایندگان را داشته باشیم.
نماینده مردم اهواز ادامه داد: نمایندگان مجلس از مشکلات غیزانیه، منبع آب و کوت عبدالله، گزارشی تهیه و به هیئت مجلس تقدیم کردند و نائب رئیس مجلس نیز مامور شد تا اموراتی که وزارت نیرو موظف به انجام آن بود را پیگیری کند.
یوسفی عنوان کرد: در جلسه ای که با حضور معاون وزیر وزارت نیرو داشتیم، قرار شد ظرف مدت یک ماه پروژه آب رسانی به غیزانیه به پایان برسد که مشکلات ۵۶ روستا را حل کند و آب پایدار موردنیاز برای مردم و عشایر این منطقه تامین شود.
وی ادامه داد: همچنین مهندس فتاح که نگاه ویژه ای نسبت به استان خوزستان دارند تعهد کردند یک میلیارد تومان لوله مورد نیاز فازدوم که حدود ۲۰ کیلومتر آب تاسیسات صفیره را به نزهه برساند.
یوسفی گفت: یکی از مشکلات مردم خوزستان نبود آب شرب مازاد است که موجب شده کشاورزان اجازه برداشت آب را نداشته باشند، با این حال، عده ای این بحث را مطرح می کنند که در خوزستان آب مازاد وجود دارد و به استان های دیگر باید انتقال داده شود تا استان های هدف، کشاورزی را توسعه دهند یا صنایع دیگری احداث کنند، وظیفه مسئولین و نمایندگان خوزستان این است که به جد از انتقال آب جلوگیری نمایند که تاکنون تلاش های بسیاری در مجلس انجام داده ایم.
وی با بیان اینکه تامین آب برای دام روستاییان نیز از وظایف مسئولین استان است زیرا بحث امنیت غذایی در کشور مطرح است، افزود: بخش اعظم محصولات کشاورزی و دام برای مردم توسط روستاییان تهیه می شود از این رو قطعا وظیفه تامین آب شرب دام روستا و یا بخش هایی چون غیزانیه جزء وظایف نماینده عالی دولت استاندار در سطح استان و فرمانداری در شهرستان است.
نماینده مردم اهواز ادامه داد: مسئولین باید بین دستگاه های مختلف جهت تامین آب تعامل ایجاد کنند، اگر آب دام تامین نشود مردم روستاها را خالی می کنند و در نتیجه حاشیه نشینی شهرها افزایش پیدا می کند.
یوسفی اضافه کرد: در شرایطی که اهواز بعد مشهد دومین شهر حاشیه نشین است، نباید دست به کاری زد که به حاشیه نشینی دامن زده شود، باید در راستای چنین معضلی که با مشکلات اجتماعی و زیرساختی همراه است، مقابله کنیم.
وی عنوان کرد: در حال حاضر وظیفه مسئولین این است که مشکلات زیرساختی روستاها را برطرف نمایند تا مهاجرت معکوس رخ ‌دهد و اگر زمین ها مناسب کشت و پرورش دام باشد مردم به روستا باز خواهند گشت.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today