باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: اگر مردم به متکدیان حرفه‌ای کمک نکنند هیچ فردی وقت خود را با تکدی‌گری تلف نمی‌کند.

مریم بیدخام مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: بسیاری از افرادی که تکدی گری می‌کنند از نظر مالی چندان در مضیقه نیستند بلکه در مقابل بسیاری از آن‌ها از تمکن مالی بالایی برخوردارند و تنها به دلیل اینکه کسب درآمد از این طریق به راحتی، بدون هیچ دغدغه و سرمایه‌گذاری است این شغل را انتخاب کرده‌اند.

بیدخام اضافه کرد: از آنجا که تکدی گری جرم محسوب می‌شود، باید با متکدیان حرفه‌ای برخورد قضایی شود. وی بر ضرورت تشکیل کمیته غربالگری متکدیان در شهر قزوین تاکید کرد و گفت: وقتی تیم سیار شهرداری متکدیان را جمع آوری می‌کند، این کار باید با همکاری دستگاه‌های متولی بر اساس دستورالعمل ساماندهی متکدیان عملیاتی شود.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گفت: پس از جمع آوری متکدیان، افراد نیازمند که بعضا تعداد آن‌ها محدود است شناسایی و برای حمایت به کمیته امداد و سایر دستگاه‌های حمایتی معرفی شوند.

بیدخام افزود: متکدیان مهاجر و بیگانه‌ای که از استان‌های دیگر به قزوین آمده اند هم باید شناسایی و به استان‌های خود بازگردانده شوند.

وی اضافه کرد: در هفته گذشته چند خانواده که برای تکدی گری از استان گلستان به قزوین آمده بودند شناسایی و به شهرشان بازگردانده شدند.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری با اشاره به امکانات و فضا‌های پیش بینی شده برای جمع‌آوری متکدیان در سطح شهر اعم از شلتر، مرکز میان راهی و گرمخانه هم برای زنان و هم برای مردان بی سرپناه از مردم خواست با دیدن این افراد در کوچه و خیابان با این مراکز تماس بگیرند.

به گفته وی، برای تجهیز و آماده سازی نرم افزار نظام آماری متمرکز ثبت و دستیابی بهنگام به سوابق متکدیان و فراهم شدن شرایط استقرار سامانه در استان تجهیزات مورد نیاز از سازمان اجتماعی کشور شامل اسکنر چشمی، اسکنر ثبت اثر انگشت، وب کم و نوت بوک تامین شده است و به زودی این نرم افزار راه اندازی خواهد شد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today