سیرجان نیوز/ معاون قضایی دادگستری استان و رییس شوراهای حل اختلاف استان کرمان گفت: با پیگیری و تلاش اعضای شوراهای حل اختلاف ویژه زندان، در چهار ماهه نخست سال جاری، ۲۸۰ زندانی از زندان های این استان آزاد شده و به آغوش گرم خانواده بازگشتند.

مهدی تقی زاده، معاون قضایی دادگستری استان و رییس شوراهای حل اختلاف استان کرمان گفت: با پیگیری و تلاش اعضای شوراهای حل اختلاف ویژه زندان، در چهار ماهه نخست سال جاری، ۲۸۰ زندانی از زندان های این استان آزاد شده و به آغوش گرم خانواده بازگشتند.
وی در تشریح این خبر افزود: در حال حاضر ۱۲ شورای حل اختلاف در سطح زندان های استان فعال است که با پیگیری موثر آنها و با هدف کاهش جمعیت کیفری زندان ها زمینه آزادی این افراد فراهم شده است.
وی خاطرنشان کرد: در چهار ماهه نخست امسال تعداد ۱۱۰۷ فقره پرونده توسط مراجع قضایی استان و یا با درخواست شاکی پرونده برای صلح وسازش به شعب شوراهای حل اختلاف ویژه زندانیان مستقر در زندان های استان ارجاع شده است.
رییس شوراهای حل اختلاف استان کرمان ادامه داد: با تلاش اعضای شعب شوراهای حل اختلاف ویژه زندانیان مستقر در زندان های استان بیش از ۱۰۸۱ فقره پرونده مختومه و ۷۹۷ فقره منجر به صلح و سازش شده است.
تقی زاده خاطرنشان کرد: امیدواریم در روزهای آتی با تلاش همکاران و توسعه فرهنگ صلح، سازش و گذشت بتوانیم زمینه آزادی تعداد بیشتری از زندانیان را فراهم کنیم.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmE1Qukhr6SzjQ
آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar