باشگاه خبرنگاران/ دختر جوان گفت: وقتی مامور پلیس احضاریه را به دستم داد هیچ گاه نمی‌فهمیدم که به خاطر توقعات زیاد کارم به اینجا بکشد.

دختر ۱۸ ساله وقتی در پلیس امنیت حاضر شد هیچ گاه گمان نمی‌کرد به خاطر تبلیغاتش، مدل شدنش و تبلیغات گروه‌های انحرافی در فضای اینستاگرام برای درآمد زایی پایش به چنین جایی باز شود.
ترانه سرگذشت خود را برای مامور پلیس چنین شرح داد: از ۱۵ سالگی با فضای اینستاگرام آشنا شدم. از وقتی خودم را شناختم دختری تنها بودم که ساعت‌ها در گوشه اتاقم با تنهایی خودم خو گرفته بودم و مادر برای کمک به اقتصاد خانواده هر روز صبح علی الطلوع مشغول سوزن زدن به پارچه بود و تا پاسی از شب سفارشات مشتری‌ها را آماده می‌کرد و پدر و برادرم هم در بیرون از خانه در مغازه مشغول بکار بودند.
مادرم با من خیلی دوست بود و همیشه می‌گفت دلم می‌خواهد به تمام آرزوهایت برسی و نمی‌خواهم سختی‌هایی که من در زندگی ام کشیده ام تو هم تحمل کنی به همین خاطر من در رفت و آمدهایم با دوستانم و در روابطم و مخصوصا در فضای مجازی هیچ محدودیتی نداشتم.
همین تنهایی‌ها بود که من با فضای اینستاگرام خو گرفتم و هر روز در گشت و گذار در پیج‌های مختلف چیز‌های بیشتری یاد می‌گرفتم، از گذاشتن کلیپ‌های خنده دار در فضای مجازی تا پذیرفتن تبلیغات و کسب درآمد و به اصطلاح بلاگر‌ها چیز‌هایی یاد گرفتم.
رشته تحصیلی دبیرستانم بازیگری بود و علاقه زیادی به طراحی و ساختن ویدئو و کلیپ و دابسمش داشتم و این‌ها شده بود تفریحات روزمره من.
اوایل پیجم قفل بود و چند دنبال کننده بیشتر نداشتم، ولی یک مرتبه برای اولین بار پیجم را باز گذاشتم و یکی از کلیپ‌هایی که خودم ساخته بودم را درون پیجم گذاشتم.
وقتی با استقبال زیاد از طرف جوانانی هم سن و سال خودم روبه رو شدم تشویق شدم تا کار‌های جذاب تری تهیه کنم و درون پیجم بگذارم.
کم کم فالور‌های پیجم زیاد شد. حالا دیگر من تنها به ساختن کلیپ و دابسمش بسنده نمی‌کردم ، چون فالور‌های بالایی داشتم از گوشه و کنار پیشنهاد تبلیغاتی برای پیج‌های دیگر هم به من داده می‌شد و همین باعث شد من به فکر درآمد زایی بیفتم.
رفته رفته کارم بالا گرفته بود و مدل هم می‌شدم و برای رسیدن به آمال و آرزوهایم دست به هر کاری می‌زدم و اصلا فکر نمی‌کردم شاید این کار‌ها روزی برای من دردسر ساز شود.
کارم به جایی رسیده بود که دیگر تا پاسی از شب مشغول ساختن کلیپ‌های متفاوت بودم و صبح‌ها کسل و خواب آلود به مدرسه می‌رفتم و سر کلاس چرت می‌زدم.
همین تغییر رفتار و به طبع فعالیتم تغییر پوششم در مدرسه سبب شده بود که مدرسه عذر مرا بخواهد.
اصلا پیگیر کار تحصیلم نشدم و من، دختر ۱۸ ساله تنها فکرم درآمدزایی و مستقل شدن شده بود و به چیز دیگری فکر نمی‌کردم.
شاخ‌های اینستاگرام را الگوی کار خود قرار داده بودم و می‌خواستم به پای آن‌ها برسم و با خود می‌گفتم چطور دختری هم سن و سال من روزانه درآمدش از من بالاتر است و فالور‌های بالایی دارد و من چرا نتوانم؟
هر پیشنهاد تبلیغاتی که به من می‌شد بدون اینکه به درستی یا نادرستی تبلیغ فکر کنم آن را در پیجم استوری می‌کردم و درآمدم را روز به روز افزیش می‌دادم حتی بدون هیچ آگاهی از گروه‌های انحرافی چند تبلیغ و نماد برای فقط رسیدن به پول بیشتر در پیجم قرار داده بودم.
وقتی مامور پلیس روز گذشته احضاریه را به دستم داد دنیا روی سرم خراب شد و فکر نمی‌کردم هیچ گاه زیاده خواهی هایم من را به سمت وسوی دیگری کشانده باشد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmE1Qukhr6SzjQ
آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar