فارس/ مسئول شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه خراسان شمالی گفت: آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته در ۲ شهر راز و غلامان از توابع شهرستان رازوجرگلان اقامه می‌شود و سایر نقاط به علت شیوع قرمز کرونا نماز جمعه برپا نمی‌شود.

حجت‌الاسلام نعمت‌الله آزموده، مسئول شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه خراسان شمالی با اشاره به آخرین تصمیم‌گیری در اقامه نماز جمعه در خراسان شمالی طی هفته جاری اظهار کرد: براساس اعلام مسئولان ستاد کرونا و دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی نماز جمعه فقط در مناطقی با وضعیت شیوع زرد و سفید اقامه می‌شود.

وی به آخرین وضعیت شیوع کرونا در شهرهای استان اشاره کرد و گفت: نماز عبادی سیاسی جمعه، این هفته فقط در نقطه شهری استان برگزار می‌شود.

مسئول شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه خراسان شمالی ادامه داد: این نقاط شهری، راز و غلامان است که در وضعیت شیوع کرونا در آنجا قرمز نیست.

آزموده با اشاره به اینکه نماز جمعه در این مکان‌ها با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اقامه می‌شود، تصریح کرد: در اقامه نماز جمعه مواردی همچون، استفاده از مهر شخصی، ممانعت از ورود افراد کهنسال و کودکان و دارای علائم بیماری و همچنین به همراه داشتن ماسک رعایت و کنترل می‌شود.

گفتنی است آیین عبادی سیاسی نماز جمعه خراسان شمالی در 16 مرکز برگزار می‌شود که طی هفته گذشته نیز به علت وضعیت قرمز استان در هیچ نقطه‌ای نماز جمعه، همزمان با عید سعید قربان اقامه نشد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today