فارس/ گرمای هوا در فصل تابستان و استفاده از وسایل سرمایشی نظیر کولر‌های آبی در کنار شیوع ویروس کرونا که میزان مصرف آب را تا حد زیادی افزایش داد، منجر به بروز مشکلات زیادی در حوزه آبرسانی شده است.

مردم در مناطق مختلف شهر شیراز در گرمای طاقت‌فرسای هوا با مشکلات بی‌آبی، کم‌آبی و افت فشار آب دست و پنجه نرم می‌کنند. طی یک ماه اخیر پیام‌های زیادی از سوی شهروندان در نقاط مختلف شیراز به دست ما رسیده است که حکایت از تحمل رنج بی‌آبی در نقاط مختلف شهر شیراز می‌کند.

۷۴۰ هزار مشترک آب در شیراز روزانه میزان زیادی از حجم آب را مصرف می‌کنند که علی‌رغم ایجاد ظرفیت‌های مختلف هنوز هم مشکلات بسیاری در این حوزه به چشم می‌خورد. گر‌چه به گفته مدیرعامل آب‌و‌فاضلاب شیراز، امسال اوضاع آبی بهتر از سال گذشته است بر این اساس که پارسال توزیع آب با تانکر هم اتفاق افتاد اما در سال جاری تاکنون نیازی به انجام این کار نبوده است، هرچند باز هم شاهد مشکلات بسیاری در زمینه تامین آب هستیم که وی دلیل اصلی آن را مصرف بیش از حد و عدم مدیریت مصرف آب توسط شهروندان عنوان‌ می‌کند.

بهمن بهروزی مدیرعامل آبفا فارس، در این رهگذر از افزایش ۱۳ درصدی مصرف آب از زمان شیوع کرونا خبر داد و گفت: علاوه بر افزایش مصرف آب همزمان با شیوع کرونا، استفاده از کولرهای آبی نیز تا ۳۰ درصد میزان آب مصرفی را در شهر شیراز افزایش داده است. وی، خرابی شناور کولر و عدم نصب سایبان بر روی کولرهای آبی را مهم‌ترین دلیل افزایش مصرف آب توسط کولرها عنوان کرد و از شهروندان خواست تا با رعایت این نکات ریز مانند نصب سایبان مانع هدر‌رفت آب شوند چرا که این اقدام تا ۳۰ درصد مصرف آب را کاهش خواهد داد.

مدیرعامل آبفا از حل مشکل بلوار دولت طی روزهای اخیر خبر داد و با اشاره به اینکه محله محمودیه مشترک اداره آبفا نیست، افزود: مشکل محمودیه چمران به دلیل مدیریت هیئت‌امنایی، حلقه چاه بود که موضوع را در فرمانداری هم مطرح کرده و اعلام آمادگی کرده‌ایم تا در صورتی که چاه در اختیار ابفا قرار داده شود، با تجهیز و بهبود موارد بهداشتی چاه، آبرسانی را به مردم این منطقه داشته باشیم.

وی افزود: در منطقه فرگاز نیز شکستگی لوله، عامل قطعی موقت آب بود که برطرف شده است اما در خیابان گلکوب همچنان مشکل افت فشار وجود دارد که در حال پیگیری است.

بهروزی با اشاره به اینکه رخ دادن ۳۰ مورد از اتفاقات مربوط به قطعی آب یا کم‌فشاری در روز طبیعی است، گفت: مشکلاتی در شبکه آبرسانی پیش می‌آید که فنی است و ممکن است به تجهیزات برق یا مشکلات پمپ و مربوط شود بنابراین با توجه به اینکه بین ۶۰ تا ۶۵ درصد چاه‌های ما به برق متصل هستند نمی‌توان گفت همه مشکلات قطعی آب به آبرسانی مربوط است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online