ایرنا/ معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت چهارمحال و بختیاری از آغاز طرح مطالعات اکتشافی و زمین‌شناسی معادن فلزات پایه و گرانبها در شهرستان بن خبر داد.

مهرداد قاسمی دستگرد، معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: طرح مطالعات اکتشافی و بررسی ژئوشیمیایی و زمین‌شناسی اقتصادی در پهنه "ولکانیسم دگرگونی" شهرستان بن به مساحت ۲۰۰ کیلومترمربع آغاز شده است.
به گفته وی، این طرح ارزیابی با هدف شناسایی اندیس‌های فلزی منطقه و به منظور ایجاد ظرفیت‌های جدید با محوریت کانسارهای فلزی شامل فلزات پایه از جمله آهن، طلا، مس، سرب، روی و منگنز با اعتباری افزون بر ۴۰۰ میلیون ریال تا پایان شهریورماه امسال انجام خواهد شد.
قاسمی دستگرد همچنین از شناسایی ۹ اندیس معدنی جدید در استان در دولت دوازدهم خبر داد و افزود: اکتشاف ماهواره‌ای هفت هزار و ۵۰۰ کیلومتر از پهنه‌های شمال این استان با شناسایی معادن فلزات گرانبها شامل معدن طلا منطقه 'مارکده' انجام شده است.
وی همچنین تاکید کرد: عملیات اکتشاف ماهواره‌ای معادن فلزی و غیرفلزی این استان در وسعت حدود ۱۰ هزار کیلومترمربع در طول دولت تدبیر و امید پایان یافت و ۵۰۰ کیلومتر از پهنه معادن فلزی گرانبهای منطقه "مارکده"، "شوراب کبیر"، "صادق آباد"و "هوره " آماده آزاد سازی و صدور پروانه است.
معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: سنگ لاشه، سنگ نما، سیلیس، سنگ گچ، خاک نسوز، سنگ‌های تزیینی و مواد اولیه سیمان از مواد در حال استخراج از معادن این استان است.
وی ادامه داد: به طور میانگین سالانه حدود پنج میلیون تن موادمعدنی از معادن فعال استان استخراج می‌شود.


 
  
  

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday