باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: با شدت گرفتن جریانات مونسون پیش بینی می‌شود که ارتفاع موج در نزدیکی سواحل چابهار به سه تا چهار متر برسد.

محسن حیدری، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ابراز کرد: با شدت گرفتن جریانات مونسون پیش بینی می‌شود از اواخر جمعه دریای عمان مواج و متلاطم شود به قدری که ارتفاع موج در نزدیکی سواحل چابهار به سه تا چهار متر برسد.
وی افزود: شدت تلاطم امواج طوری خواهد بود که در صورت ادامه فعالیت‌های دریایی منجر به غرق شدن شناور‌های سبک و آسیب دیدن شناور‌های بزرگ و سنگین می‌شود.
حیدری با بیان اینکه پیش بینی می‌شود شرایط مواج دریا حداقل تا دوشنبه ادامه داشته باشد، خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود برای جلوگیری از بروز خسارت محدودیت‌های لازم برای تردد قایق‌های سبک و تفریحی و انتقال قایق‌های کوچک به مکان‌های امن توسط مسئولان دریایی مد نظر باشد.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در بخش دیگری به تقویت بارش‌های همرفتی در جنوب استان اشاره کرد و گفت: بر اساس آخرین خروجی نقشه‌های پیش یابی و مدل‌های جوی از اواخر وقت جمعه بارش‌های همرفتی در جنوب استان، سواحل و بر روی دریای عمان شدت می‌گیرد به طوریکه در برخی مناطق مخاطراتی مانند جاری شدن سیلاب، طغیان رودخانه‌های محلی، آبگرفتگی معابر، وقوع صاعقه و تند بادلحظه‌ای و بارش تگرگ انتظار می‌رود.
حیدری افزود: پیش بینی می‌شود تمرکز بارش‌ها در شهرستان‌های سرباز، راسک، دشتیاری، قصرقند، نیکشهر، کنارک، چابهار، جنوب سراوان، سیب سوران، مهرستان و فنوج باشد.
وی تصریح کرد: با توجه به شرایط پیش رو احتمال بروز خسارت به زیرساخت‌ها به ویژه در بخش کشاورزی وجود دارد.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان توصیه کرد: در زمان فعالیت سامانه از رفتن به ارتفاعات و اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها خودداری شود و فرمانداری‌ها و ارگان‌های امدادی آمادگی مواجهه با این شرایط را داشته باشند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today