تسنیم/ فرماندار راز و جرگلان گفت: سیلاب‌های تیر و مرداد سال جاری بیش از ۱۵میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به بخش های مختلف زیرساختی این شهرستان خسارت وارد کرد.

روح الله حسین پور، فرماندار راز و جرگلان اظهار داشت: در شهرستان راز و جرگلان در یک بازه زمانی 15 روزه 5 مورد وقوع سیل مهیب اتفاق افتاده است. حجم سیلابی که در این مدت وارد سد غلامان شد نزدیک به 100 هزار متر مکعب بود به اندازه‌ای که 7 سانتی‌متر ارتفاع آب افزایش یافت.

وی افزود: خسارت این سیلاب‌ها البته با تدابیر اندیشیده شده٬ به اندازه حجم سیلاب‌ها نبود. کل این خسارت بر اساس برآورد ادارت جهاد و شکاورزی٬ بنیاد مسکن٬ راه و شهرسازی و مدیریت بحران استانداری٬ 15 میلیارد و 700 میلیون تومان بوده است.

فرماندار راز و جرگلان با اشاره به حجم بالای سیلاب و خسارت میلیاردی به بخش‌های مختلف شهرستان، تصریح کرد: خسارت وارد شده در مقایسه با سیلاب های گذشته کمتر بوده و این نشان دهنده جدی گرفتن هشدارها است، البته در راز و جرگلان رقم‌ها هنوز میلیونی است و رقم میلیاردی این سیل برای شهرستان راز و جرگلان با زیرساخت‌های بسیار ضعیفش، خیلی بالاست.

حسین پور با بیان اینکه سهم راز و جرگلان از اعتبارات عمرانی کم است، تاکید کرد: سهم کمیته برنامه‌ریزی شهرستان از اعتبارات بودجه‌ای در بخش های مختلف 20 درصد است و سایر اعتبارات در اختیار ادارات مختلف است و یکی از مشکلات زیرساختی راز و جرگلان، عدم حضور ادارات در شهرستان است، راز و جرگلان دیرتر از سایر شهرهای استان به عنوان شهرستان انتخاب شد و این آسیب بزرگ به توسعه استان ضربه زده است.

وی افزود: شناسنامه و جغرافیای حوادث طبیعی در راز و جرگلان نشان می‌دهد که باید زیرساخت‌ها و بودجه‌های عمرانی شهرستان بسیار تقویت شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today