باشگاه خبرنگاران/ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: ۴۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در استان اردبیل بستری شده اند.

شهرام حبیب زاده، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل توضیح داد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۴۱ بیمار در مراکز درمانی استان بستری و خوشبختانه ۴۲ نفر با بهبودی نسبی ترخیص شده‌اند.
او وضعیت استان را همچنان بحرانی دانست و افزود: از تعداد بیماران بستری طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۲ نفر از اردبیل، ۲ نفر پارس آباد، ۱۱ نفر مشگین شهر، ۴ نفر گرمی و ۱ نفر خلخال و ۱ نفر از گرمی گزارش شده است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ضمن تاکید بر لزوم رعایت موارد بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی توسط مردم در جامعه، اظهار کرد: در حال حاضر تعداد ۳۳۸ نفر در مراکز درمانی استان بستری است که از این تعداد ۶۵ بیمار بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.
حبیب زاده تصریح کرد: متأسفانه ۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلاء به کرونا فوت کرده‌اند و با توجه به اینکه اکثر موارد بستری به کرونا را سالمندان تشکیل می‌دهند لذا به خانواده‌ها توصیه می‌شود حتماً مراقب افراد مسن خانواده باشند و توجه کنند که ناقل بیماری به این افراد نباشند.
او ادامه داد: در حال حاضر بهترین راه پیشگیری از ابتلاء به این بیماری خطرناک، استفاده حتمی از ماسک و مواد ضدعفونی کننده رعایت فاصله گذاری اجتماعی و عدم تماس دست آلوده با صورت است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today