باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل تعزیرات حکومتی کردستان گفت: قاچاقچی ماسک در کردستان مبلغ ۵۹۵ میلیون و ۳۲۰ هزار ریال جزای نقدی شد.

سید نجیم حسینی، مدیرکل تعزیرات حکومتی کردستان گفت: مامورین ایست و بازرسی شهید کریمی سروآباد از یک دستگاه خودرو وانت نیسان تعداد ۹۸ هزارو ۴۰۰ عدد انواع ماسک بهداشتی کشف کردند که به صورت غیر قانونی حمل شده بود.

وی افزود: با تشکیل پرونده در تعزیرات حکومتی شهرستان سروآباد با عنایت به اینکه متهم در مقام دفاع از خود از ارائه هرگونه مدرک اخذ شده از سامانه رهگیری و کنترل محصولات سلامت محور و سایر مدارک قانونی از جانب وزارت بهداشت ناتوان بود، تمام مسئولیت ناشی از مباشرت در حمل کالا‌ها را پذیرفت.

حسینی بیان کرد: با توجه به اینکه ماسک‌های مذکور بر خلاف و خارج از ضوابط تعیینی دولت حمل گردیده است متهم علاوه بر ضبط کالا‌ها به پرداخت مبلغ ۵۹۵ میلیون و ۳۲۰ هزار ریال جریمه نقدی معادل یک برابر ارزش کالا‌های مشکوفه در حق صندوق دولت محکوم شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی کردستان اظهار داشت:  همچنین با توجه به نیاز جدی وزارت بهداشت و با هماهنگی نماینده سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان ماسک‌های مکشوفه تحویل دانشگاه علوم پزشکی مرکز سروآباد شد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online