فارس/ براساس ثبت نام انجام شده 753 مراسم روضه خوانی و اقامه عزا در نقاط مختلف استان بوشهر با همکاری هیئت‌های مذهبی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر اظهار کرد: امسال به سبب بیماری کرونا و جلوگیری از تجمعات، مراسم سنتی شامل سینه‌زنی، سنج و دمام، زنجیرزنی و حرکت دسته‌جات عزادار در معابر و خیابان‌ها برگزار نمی‌شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه با رعایت پروتکل بهداشتی مراسم روضه‌خوانی در مساجد و حسینیه‌ها برگزار می‌شود، گفت: این مراسم با مشارکت هیئت‌های مذهبی براساس دستورالعمل تدوین شده بیشتر شب‌ها حداکثر به مدت دو ساعت با فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و رعایت اصول بهداشتی برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه ویژه برنامه‌های محرم در قالب منبر مجازی و حقیقی برگزار می‌شود، افزود: در این راستا تشکیل منبر مجازی و حقیقی و جلسات سخنرانی روحانیون ویژه ماه محرم در دستور کار هیئت‌های مذهبی استان قرار گرفته است.
سروستانی با بیان اینکه شبکه تبلیغی برنامه‌های مرثیه سرایی، مداحی و روضه‌ روحانیون برنامه‌ریزی کرده است، خاطرنشان کرد: این برنامه‌ها در فضاهای مجازی و حقیقی تدوین و اجرایی شده که نقش هیئت‌های مذهبی در این حوزه بسیار مهم است.
وی افزود: براساس ثبت نام انجام شده 753 مراسم روضه خوانی و اقامه عزا در نقاط مختلف استان بوشهر با همکاری هیئت‌های مذهبی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: ‌در راستای برپایی مراسم ماه محرم سازمان فضای مجازی بسیج استان بوشهر برنامه منبر مجازی برپا کرده است.
مسؤول سازمان فضای مجازی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر اظهار کرد: در راستای مقابله با ویروس کرونا و جلوگیری از انتشار آن برنامه‌های ایام ماه محرم از طریق فضاهای مجازی توسعه یافته است.
سروستانی از پخش زنده مراسم محرم الحرام از طریق منبر مجازی خبر داد و بیان کرد: این برنامه  به مدت پنج شب از ساعت 21:30 دقیقه به صورت زنده با سخنرانی حجت‌الاسلام‌ خسروپناه با موضوع تمدن عاشورایی از طریق صفحه اینستاگرام @bushehr_nasra و وب سایت نسرا: lms.nasraa.ir پخش می‌شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday