ایرنا/ معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی بر لزوم ممانعت از تردد خودرو در روستای صخره ای کندوان تاکید کرد.

جواد رحمتی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی بیان کرد: با توجه به اجرای برخی ساخت‌ و سازهای غیراصولی در بافت این روستا، لازم است تا دستگاه‌های مسئول نسبت به حذف این نوع ساخت‌ و سازهای غیرمجاز با برنامه‌ریزی کارآمد اقدام کنند.
وی بر سامان‌دهی روستای تاریخی کندوان با ابزارهای تشویقی و بازدارنده تاکید کرد و گفت: با توجه به اهمیت و جایگاه این روستا در ابعاد ملی و بین‌المللی آسیب‌شناسی مشکلات موجود و رعایت ضوابط بافت تاریخی در این روستا ضروری است.
رحمتی، بر رسیدگی به وضعیت ساخت‌ و سازهای ناهمگون با بافت تاریخی روستای کندوان تاکید کرد و ادامه داد: کران‌های دست کند از ویژگی های منحصربه ‌فرد این روستا بوده و نگهداری از آن‌ها وظیفه‌ای عمومی برای اهالی روستا و دستگاه‌های مرتبط است.
وی همچنین در ادامه ر لزوم ممانعت از تردد خودرو در روستای صخره ای کندوان تاکید کرد و گفت: ایجاد پارکینگ در ورودی روستا باید به یکی از مهم‌ترین سیاست‌های شورای راهبردی این روستا تبدیل شود، چراکه با تردد بیش‌ از حد خودروها در این روستا، بافت تاریخی آن بیش‌تر در معرض آسیب و تخریب قرار می‌گیرد.

 

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today