خلیج فارس/ پس از کشمکش چندین ساله، مدیر منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: برای حل مشکل ساماندهی ۲۲۵ نیروی ساعتی(اوتی) این دانشگاه با شرکت‌های واجد شرایط قرارداد منعقد شد.

رویه جذب نیروی کار به اصطلاح «اوتی» یا ساعتی برای کار در مراکز آموزشی درمانی تحت پوشش وزارت بهداشت، از دهه هفتاد شکل گرفته و با وجود اینکه برخلاف قانون کار بوده، در سال های بعد به مقررات نانوشته این وزارت خانه تبدیل شده است.
از یک طرف بیمارستان‌های مختلف سطح کشور با این بهانه که وزارت بهداشت و درمان فعلاً استخدامی ندارند سال‌ها به صورت غیرقانونی به جذب نیرو اقدام کرده‌اند. از طرف دیگر چون جذب غیرقانونی بوده و ردیف بودجه برای آن تعیین نشده به این افراد گوشزد کرده‌اند هیچگونه انتظاری در خصوص حق بیمه و پرداخت حقوق قانونی، سایر مزایای قانونی و در نهایت جذب نداشته باشند و صرفاً می‌توانند به‌صورت داوطلبانه تا زمان انتشار اطلاعیه رسمی جذب نیرو و احیانا جذب ایشان، منتظر بمانند و این شرایط را تحمل کنند.
حالا پس از کشمکش چندین ساله، مدیر منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر می گوید: برای حل مشکل ساماندهی ۲۲۵ نیروی ساعتی(اوتی) این دانشگاه با شرکت‌های واجد شرایط قرارداد منعقد شد.
عبدالرضا محبوبی بیان کرد: در اجرای سیاست این دانشگاه مبنی بر ساماندهی نیروی انسانی خود در چارچوب‌های قانونی، با بررسی صورت گرفته مشخص شد تا پایان سال گذشته تعداد ۲۲۵ نفر به صورت ساعتی موسوم به اوتی در بیمارستان‌های استان به کار گرفته ‌شده‌اند.
وی بابیان اینکه این نیرو‌ها بیشتر در مشاغل پشتیبانی مشغول به کار شده‌اند، افزود: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برای ساماندهی این نیرو‌ها در ابتدای سال جاری اقدام کرد.
مدیر منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: هم‌اکنون برای ساماندهی این افراد به صورت حجمی با شرکت‌های واجد شرایط قرار داد منعقد شده افرادی که در مشاغل یاد شده شاغل بوده‌اند به شرکت واگذار شده‌اند و شرکت نیز با آنان قرارداد بسته است.
محبوبی عنوان کرد: بر اساس این قرارداد، این نیرو‌ها مشمول قانون کار می‌شوند و از مزایای قانونی برخوردار هستند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday