باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل بهزیستی استان سمنان گفت: طرح پیشگیری از تنبلی چشم ویژه کودکان سه تا ۶ ساله در این استان تا پانزدهم مهر ادامه دارد.

علیرضا ایزدپور مدیرکل بهزیستی استان سمنان گفت: طرح پیشگیری از تنبلی چشم سال‌های گذشته در آبان ماه اجرا می‌شد، اما امسال به دلیل شیوع کرونا این طرح پانزدهم تیر آغاز شد و تا پانزدهم مهر ادامه دارد.
وی افزود: طرح پیشگیری از تنبلی چشم در ۱۱ پایگاه دائم بهزیستی استان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در حال اجراست و نگرانی برای حضور بچه‌ها در این پایگاه‌ها وجود ندارد.
مدیرکل بهزیستی استان سمنان ادامه داد: سال‌های گذشته طرح پیشگیری از تنبلی چشم کودکان به روش E چارت انجام شد، امسال به منظور حفظ سلامت کودکان به دلیل شیوع کرونا تنها با استفاده از دستگاه‌های مخصوص انجام می‌شود.
ایزدپور تصریح کرد: والدین به منظور پرهیز از اجتماع در مراکز بینایی سنجی به دلیل شیوع کرونا و رعایت دستورالعمل بهداشتی برای حفظ سلامتی، از قبل نوبت بگیرند و حتما با ماسک در پایگاه حضور یابند.
وی بیان کرد: سال گذشته ۲۴ هزار و ۲۸ کودک در طرح پیشگیری از تنبلی چشم در استان سمنان مورد سنجش قرار گرفتند که از این تعداد ۲ هزار و ۷۶ نفر به چشم پزشک معرفی شدند.
مدیرکل بهزیستی استان سمنان گفت: از مجموع ۲ هزار و ۷۶ کودکی که در استان سمنان سال گذشته در طرح پیشگیری از تنبلی چشم برای بررسی دقیق به چشم پزشک معرفی شدند یکهزار و ۷۷۰ دارای مشکل بودند.
ایزدپور افزود: سن طلایی درمان و مداخله در تنبلی چشم، زیر ۸ سالگی است و طرح غربالگری تنبلی چشم برای کودکان ۳ تا ۶ ساله انجام می‌شود، تا فرصت کافی برای درمان وجود داشته باشد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today