باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: ۱۲۱ بُهله پرنده از گونه‌های بالابان، بحری، شاهین و دلیجه از یک فروند شناور در آب‌های خلیج فارس محدوده شهرستان دیر کشف شد.

فرهاد قلی نژاد، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر بیان کرد: ۷۱ بُهله(واحد شمارش) پرنده شکاری از گونه در معرض خطر انقراض بالابان، بحری و شاهین و ۵۰ بهله دلیجه از قاچاقچیان پرنده در شهرستان دیر کشف و ضبط شد.
وی افزود: این محموله پرنده از یک فروند شناور لندیگرافت هنگام خروج از آب‌های سرزمینی حوزه استحفاظی خلیج فارس با تلاش گشت منطقه چهارم نیروی دریایی سپاه انصارالحسین متوقف شد و پس از اطلاع رسانی به یگان حفاظت محیط زیست استان و دیر با نیابت قضایی از شناور توقیفی کشف شد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر ادامه داد: شناور یادشده و سرنشینان آن برای بازجویی‌ها و اقدام‌های اولیه به نیرو‌های امنیتی و انتظامی تحویل داده شده‌اند و مراحل قضایی پرونده در حال انجام است.
قلی نژاد، این عملیات را حاصل همکاری تنگاتنگ یگان حفاظت محیط زیست بوشهر و دیر، با دستگاه‌های همکار مانند منطقه چهارم نیروی دریایی سپاه انصارالحسین و دستگاه‌های امنیتی و انتظامی استان عنوان و از همکاری همه دستگاه‌های مربوط در جلوگیری از قاچاق پرندگان شکاری قدردانی کرد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday