فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با فوت ۹ نفر شمار قربانیان کرونا به ۱۱۰ نفر افزایش یافت

پرویز یزدان‌پناه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: طی 24 ساعت گذشته متاسفانه 9 هم استانی بر اثر ابتلا به کووید 19 جان خود را از دست داده اند که در مجموع، تعداد جان باختگان کرونا در استان به 110 نفر رسید.
وی افزود: 5 بیمار در بیمارستان شهید جلیل، یک بیمار در شهید رجایی گچساران و 3 بیمار کرونایی(85، 82 و 96 ساله) که ترخیص شده و بهبودی داشتند در خانه فوت شدند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ادامه داد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ٥ هزار و ٦٦١ مورد گزارش شده است.
یزدان‌پناه ادامه داد: هم اکنون 268 بیمار مشکوک و مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد 91 نفر مبتلای قطعی و 17 نفر در بخش آی سی یو تحت درمان قرار دارند.
وی ابراز داشت: امروز نیز جواب ٢٢٥ نمونه از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج دریافت شد که درصد موارد مثبت مبتلا به کووید ١٩ بیش از ٥٠ درصد است و به ترتیب در شهرستان های بویراحمد(٣٥ درصد)، کهگیلویه(٢٤ )، گچساران(١٦ )،چرام(١٥)، باشت(٥) و دنا (٥ درصد) هستند.
یزدان پناه گفت: متاسفانه با خیز بیماری کووید ١٩ و افزایش قربانیان، به نظر می رسد استان وارد پیک اول بیماری شده و به مردم هشدار می‌دهیم چنانچه دستورالعمل های بهداشتی را نادیده بگیرند آسیب های جبران‌ناپذیری را تجربه خواهیم کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به اینکه زنگ خطر کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد به صدا درآمده است، افزود: رعایت پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری فیزیکی، پرهیز از حضور در تجمعات و عدم خروج از خانه به جز در موارد ضروری لازم است که توسط همه مردم رعایت شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today