باشگاه خبرنگاران/ امکان تحصیل دانشجویان افغانستان با امضای تفاهم‌نامه‌ای در راستای گسترش تعاملات علمی، بین دانشگاه بین‌المللی چابهار و دانشگاه جامی جمهوری اسلامی این کشور فراهم شد.

ناصر آبروش، سرپرست دانشگاه بین‌المللی چابهار گفت: این تفاهم‌نامه با هدف همکاری‌های آموزشی، تحقیقاتی، فناوری و بورس دانشجویان کشور افغانستان در راستای همکاری‌های بین‌المللی میان دو دانشگاه منعقد شده است.
وی افزود: دانشجویان افغانستان با شرایط خاص و با رعایت ضوابط آموزشی حوزه بین‌الملل وزارت علوم تحقیقات و فناوری و سازمان امور دانشجویان خارج از کشور بورسیه می‌شوند.
سرپرست دانشگاه بین‌المللی چابهار بیان کرد: دانشگاه بین‌المللی چابهار در ۲۲ رشته کارشناسی و کارشناسی ارشد تعداد ۱۰۰ نفر از دانشجویان برتر را با برگزاری آزمون کتبی و مصاحبه حضوری از طریق دانشگاه همکار در کشور افغانستان گزینش می‌کند.
آبروش گفت: این دانشگاه برای نخستین بار مجوز پذیرش دانشجویان خارجی را از طریق سازمان امور دانشجویان در سال ۱۳۹۹ اخذ کرده است.
وی از پیگیری‌های رییس دانشگاه جامی افغانستان برای آغاز همکاری‌های علمی با دانشگاه بین‌المللی چابهار قدردانی کرد.
سرپرست دانشگاه بین‌المللی چابهار با اشاره به ظرفیت‌های بالای منطقه آزاد چابهار این اقدام را برای توسعه علمی منطقه موثر دانست.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today