ایسنا/ رئیس سازمان اورژانس یزد با بیان این‌ که در سال گذشته حدود ۷۰ هزار مأموریت امدادی در این استان انجام شده است،‌ گفت: حوادث ترافیکی بیشترین سهم از مأموریت‌های اورژانس در استان یزد را به خود اختصاص داده است.

دکتر احمد دهقان، رئیس سازمان اورژانس یزد در نشست خبری که به منظور بزرگداشت ۲۶ شهریور، فرا رسیدن روز ملی فوریت‌های پزشکی برگزار شد، با بیان این‌که از دو سال پیش با مصوبه مجلس شورای اسلامی مرکز فوریت‌های پزشکی به عنوان سازمان مستقل اورژانس فعالیت خود را در سطح کشور تشدید کرده است،‌اظهار کرد: در حال حاضر ۵۶ پایگاه امدادی اورژانس در سطح استان فعالیت دارند که از این تعداد ۲۵ پایگاه شهری و ۳۱ پایگاه جاده‌ای هستند.
وی با اشاره به این‌که بر اساس برنامه ششم توسعه کشور پایگاه‌های اورژانس استان یزد باید به ۹۰ پایگاه افزایش یابند، افزود: طبق این برنامه‌ریزی قرار است، ۱۴ پایگاه شهری و ۲۱ پایگاه جاده‌ای به سازمان اورژانس استان یزد اضافه شوند.
رئیس سازمان اورژانس استان یزد با بیان این‌که ۹۰ درصد پایگاه‌های جدید سازمان اورژانس در این استان با مشارکت خیرین در حال ساخت هستند، گفت: خوشبختانه دستگاه‌های مرتبط با حوزه زمین و اراضی ملی در استان همکاری و تعامل خوبی در خصوص واگذاری زمین با این سازمان داشتند.
دهقان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت عملیاتی نیروهای این سازمان، تصریح کرد: در حال حاضر زمان رسیدن بر بالین بیمار در شهرهای استان یزد ۷ دقیقه و در جاده‌ها بین ۱۲تا ۱۵ دقیقه است که طبق استانداردهای کشوری این تایم مراجعه مطلوب و قابل قبول است.
این مسئول با بیان این‌که حوادث ترافیکی بیشترین میزان مراجعه به اورژانس است، گفت:‌ در حال حاضر ۹۸ درصد حوادث ترافیکی استان یزد توسط این سازمان پوشش داده ‌می‌شود.
وی با بیان این‌که خدمات تخصصی و درمانی سازمان اورژانس از محل حادثه آغاز می‌شود، تأکید کرد: روزانه حدود ۱۱۰ مورد انتقال بین بیمارستانی توسط سازمان اورژانس در استان یزد انجام می‌شود.
رئیس سازمان اورژانس استان یزد در ادامه بیماران قلبی عروقی و حوادث ترافیکی را بیشترین آمار خدمات این سازمان طی یک سال گذشته دانست و بیان کرد:‌ سقوط، سوختگی و مسمویت به ویژه با گاز منواکسیدکربن از دیگر حوادث زیاد در استان یزد است.
دهقان افزود:‌ در سال گذشته حدود ۷۰ هزار مأموریت توسط سازمان اورژانس در استان یزد انجام شده که در این خصوص ۶۶ هزار نفر منتقل شدند.
این مسئول خاطرنشان کرد: از تعداد کل مأموریت های انجام شده در سال گذشته ۱۸ هزار مورد حوادث ترافیکی بودند که متأسفانه منجر به فوت ۱۶۱ نفر از بیماران این حوادث شده است.
وی در پایان با بیان این‌که ارائه خدمات مشاوره‌ای به روزانه ۵۰۰ نفر را از دیگر خدمات سازمان اورژانس استان یزد دانست و خاطرنشان‌کرد: آمار مزاحمت‌های تلفنی سازمان اورژانس استان یزد در سال گذشته ۱۱ درصد بوده است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today