باشگاه خبرنگاران/ سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در استان کرمان، ۷۹۴ نفر بر اثر ابتلای قطعی به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده اند.

مهدی شفیعی، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در گزارشی به بیان آخرین آمار از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید ۱۹ در استان کرمان پرداخت و بیان کرد: تعداد موارد بستری قطعی مبتلا به کرونا هم اکنون در بیمارستان‌های استان کرمان ۱۸۹ نفر است.
وی با تفکیک کردن موارد مثبتی که هم اکنون در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی استان بستری هستند، افزود: ۱۲۱ نفر مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، ۱۰ نفر مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، ۱۸ نفر مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، ۱۲ نفر مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و ۲۸ نفر مربوط به حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان است.
شفیعی تعداد کل موارد بستری دارای تست مثبت کرونا در استان کرمان از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را ۶ هزار و ۲۸۹ مورد عنوان کرد.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه ۴۴ مورد جدید طی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌های استان کرمان بستری شدند، تصریح کرد: از این تعداد، ۳۰ مورد از حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، یک مورد حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، دو مورد حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، سه مورد حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و هشت مورد مربوط به حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان است.
وی تعداد فوتی‌های قطعی ابتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته را پنج نفر اعلام و بیان کرد: یک نفر از شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی کرمان، یک نفر حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، یک نفر از حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، یک نفر از حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و یک نفر از حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان است.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان افزود: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در استان کرمان ۷۹۴ نفر در اثر ابتلای قطعی به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده اند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmE1Qukhr6SzjQ
آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar