باشگاه خبرنگاران/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهیدصدوقی یزد گفت: اگر دستورالعمل‌های بهداشتی جدی گرفته نشود وضعیت استان در فصل پاییز بدتر می‌شود.

محمود نوری شادکام، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهیدصدوقی یزد اظهار کرد: در حال حاضر ۵۵ درصد از مردم دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و در این شرایط نمی‌توان پیش بینی کرد که وضعیت استان در روز‌های آینده به چه صورت خواهد بود.
او افزود: اگر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به این صورت پیش برود، آمار بیماران کرونایی در استان روند کاهشی نخواهد شد و احتمال دارد با همین روند وارد فصل پاییز شویم، قطعا در این فصل که احتمال عفونت‌های تنفسی بیشتر است فشار به کادر درمان نیز بیشتر خواهد شد.
نوری شادکام با بیان اینکه در هفته گذشته پایین‌ترین آمار بیمار بستری، بیمار جدید و مرگ ناشی از کرونا را در استان داشتیم اظهار کرد: این هفته، بیماران کرونایی بستری بر روی تخت‌های بیمارستان افزایش داشتند، که این افزایش نتیجه رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی و مسافرت‌های غیر ضروری در هفته‌های گذشته است.
یک تیر و سه نشان با استفاده از ماسک
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهیدصدوقی یزد از شناسایی ۳۴ بیمار جدید کرونایی در استان خبر داد و افزود: در حال حاضر ۲۰۶ بیمار کرونایی بر روی تخت‌های بیمارستانی بستری هستند که ۵۶ نفر از آن‌ها در بخش مراقبت‌های ویژه بستری اند.
او با بیان اینکه واکسن آنفولانزا برای افراد در معرض خطر توصیه می‌شود، افزود: افرادی که در معرض خطر بیماری کرونا نیستند باید از جایگزین آن یعنی ماسک و فاصله گذاری اجتماعی استفاده کنند.
محمود نوری شادکام اظهار داشت: مردم با زدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی با یک تیر سه نشان می‌زنند چراکه استفاده از ماسک علاوه بر پیشگیری از کرونا از آنفولانزا و عفونت‌های ویروسی دیگر نیز جلوگیری می‌کند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today