مهر/ استاندار مرکزی گفت: تعداد تخت‌های بیمارستانی به میزان دوبرابر افزایش یافته است و بزودی نیز ۲۰ تخت آی سی یو به تخت‌های بیمارستانی استان افزوده خواهد شد.

سیدعلی آقازاده، استاندار مرکزی در این باره اظهار کرد: کرونا خسارت‌های بسیاری بر مردم و جهان وارد ساخت اما از طرفی فرصت‌هایی برای برخی از کشورها و جوامع به وجود آورد.
وی ادامه داد: با وجود اینکه جبهه سلامت، پزشکان، پرستاران و مردم روزهای سختی را با وجود بیماری کرونا پشت سر نهادند اما دستاوردهای خوبی را در مجموعه بالینی کشور و استان شاهد هستیم.
استاندار مرکزی گفت: خوشبختانه در استان اقدامات خوبی در ارتقای سطح بهداشت و امکانات شاهد هستیم به طوری که می‌توان گفت در این مدت تعداد تخت‌های بیمارستانی به میزان دوبرابر افزایش یافته و بزودی نیز ۲۰ تخت آی سی یو به تخت‌های بیمارستانی استان افزوده خواهد شد.
آقازاده عنوان کرد: تجربیاتی که در این مدت در زمینه مبارزه و مقابله با بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی اراک، دانشکده‌های خمین و ساوه ایجاد شد، نشان دهنده بهره‌برداری حداکثری از فرصت‌ها با وجود ویروس کرونا بوده است.
وی افزود: امیدواریم در آینده نزدیک با تلاش محققین در آزمایشگاه‌ها و با استفاده از این تجربیات خوب بتوان ساخت واکسن بومی کرونا را شاهد باشیم.
به گفته استاندار مرکزی امروز شرایط و وضعیت استان مرکزی در مواجه با بیماری با وجود ورود پیک جدید بیماری نسبت به استان‌های همجوار با توجه به زحمات کادر بهداشت و درمان، برنامه ریزی ها و البته همکاری خوب مردم ثابت تر شده است.

 
 

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today