فارس/ معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان نسبت به همه‌گیری ویروس کرونا هشدار داد و گفت: متاسفانه گردش ویروس دراکثر نقاط استان شدید شده است.

ابراهیم قادری، معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: در اکثر شهرستان‌های استان کردستان علایمی از گردش بالای ویروس در پایگاه‌های دیده‌ور کووید۱۹ مشاهده می‌شود که این مسئله باعث پیک مجدد بیماری و برگشت مرگ و میر خواهد شد.
وی افزود: این پیک می‌تواند شدیدتر و مرگبارتر از پیک خرداد و تیر باشد.
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: شهرستان‌های بیجار، سقز، دیواندره، سنندج و کامیاران جزو شهرستان‌های به شدت در معرض خطر هستند و خطر در سایر شهرستان‌ها نیز در حال افزایش است.
قادری تصریح کرد: گردش ویروس در جامعه به مدارس نیز سرایت کرده و سیکل تشدید بیماری را بوجود خواهد آورد که باعث مرگ و میر بیشتر خواهد شد.
وی با بیان اینکه هنوز زمان طلایی کنترل این پیک به اتمام نرسیده است، ادامه داد: با افزایش استفاده از ماسک، رعایت شدید فاصله فیزیکی و عدم برگزاری دورهمی‌ها و مهمانی‌ها و سایر تجمعات در فضاهای بسته، مراجعه بیماران با علایم متوسط و شدید به پزشک و ایزوله و قرنطینه کردن همه بیماران و افراد در تماس و مشکوک می‌تواند نجاتبخش استان باشد.
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: در صورتی که سریعا رفتارهای بهداشتی تقویت نشود، آثار این بی‌توجهی جیران‌ناپذیر خواهد بود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online