ایرنا/ رئیس کل دادگستری خوزستان با اشاره به اینکه دستگاه قضایی استان با تسهیل کنندگان متصرفان و تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی به عنوان معاونت در جرم بدون مسامحه برخورد قاطع خواهد کرد گفت: به این پرونده‌ها خارج از نوبت رسیدگی می شود.

حجت الاسلام صادق مرادی، رئیس کل دادگستری خوزستان در دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، بر لزوم پیشگیری از تغییرکاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی تاکید کرد و گفت: یکی از معضلاتی که در سطح ملی با آن مواجه هستیم بحث تغییر کاربری غیر مجاز اراضی کشاورزی است که این کار باعث آسیب رساندن جدی به تولیدات محصولات کشاورزی، توسعه تولید پایدار، تامین امنیت غذایی و همچنین محیط زیست می‌شود و باید با جدیت با آن برخورد شود.
وی افزود: متاسفانه برخی افراد سودجو به لحاظ اینکه ارزش مالی زمین افزایش پیدا کرده، برای کسب ثروت‌های نامشروع، با برنامه‌ریزی و طعمه قرار دادن مردم مستمند و مستحق اقدام به تصرف زمین‌های ملی و تغییر غیرمجاز اراضی کشاورزی می‌کنند.
نماینده عالی قوه قضائیه در خوزستان تصریح کرد: نبود اقدام پیشگیرانه کافی و برخورد به موقع دستگاه‌های متولی موجب گسترش دست اندازی به اراضی ملی و تغییر غیر مجاز زمین‌های کشاورزی شده است.
حجت الاسلام مرادی اظهار داشت: در این میان دستگاه قضایی با مجموعه‌ای از تصرفات غیرقانونی و بناها و ویلاهای به وجود آمده روبه‌رو است که قلع و قمع آن هزینه‌های اجتماعی و امنیتی زیادی برای مردم و دستگاه‌های حاکمیتی دارد در صورتی که اگر از روز اول دستگاه‌ها به وظایف خود به خوبی عمل می‌کردند با این حجم زمین خواری و تغییر کاربری غیر مجاز زمین‌های کشاورزی در استان روبه‌رو نشده بودیم.
وی با بیان اینکه تغییر غیر مجاز کاربری اراضی کشاورزی ممنوع است و با متخلفان قاطع برخورد می‏شود گفت: گاهی اوقات خدمات غیرقانونی از سوی برخی دستگاه‌های خدماتی در اختیار متصرفین اراضی ملی و همچنین تغییرکنندگان غیر مجاز اراضی کشاورزی قرار می دهند که همین موضوع مشکلاتی را برای اعمال قانون در آینده ایجاد می کند.
وی افزود: دادستان‌های سراسر استان باید به عنوان مدعی العموم، پس از بررسی مشکلات و تخلفات این دستگاه‌ها به منظور احیاء حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم با آنان برخورد قاطعی داشته باشند.
 
  
  

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today