فارس/ معاون دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: انتظار می‌رفت که بعد از مراسمات دهه محرم آمارها افزایش داشته باشد که خوشبختانه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط اکثر هیات‌ها با وضعیت بدی مواجه نشدیم.

شاپور مسعودی‌فر، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول اظهار کرد: آمار کرونا در خوزستان از حیث موارد ابتلا، بستری و فوت در اثر کرونا فعلا پایین‌تر از میانگین کشوری است اما این بیانگر وضعیت خوبی نیست‌.
وی افزود: وضعیت کرونا در شهرستان دزفول تا هفته گذشته زرد بود که متاسفانه این وضعیت در هفته جاری به نارنجی تغییر کرد.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: بدترین وضعیت خوزستان بر خلاف کشور در تیرماه بود که با مدیریت مسؤولین و همکاری مردم مهار شد.
وی ادامه داد: موفق‌ترین اقدامات انجام شده در سطح استان‌های کشور برای مقابله با کرونا از نظر وزیر بهداشت در استان خوزستان شکل گرفته است.
شاپور مسعودی‌فر تصریح کرد: انتظار می‌رفت که بعد از مراسمات دهه محرم آمارها افزایش داشته باشد که خوشبختانه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط اکثر هیات‌ها با وضعیت بدی مواجه نشدیم.
وی بیان کرد: طبق بازرسی‌هایی که در بازه زمانی ۲۸ شهریور تا چهارم مهرماه انجام شد، از ۹۴۳ مدرسه به عمل آمد استفاده از ماسک ۸۸درصد، رعایت پروتکل‌های فردی و اجتماعی ۸۴ درصد تخمین زده شد.
مسعودی‌فر اذعان کرد: از ۸۳۷ مدرسه بازرسی شده تعداد ۱۶ مدرسه اخطاریه دریافت کردند همچنین طبق این بازرسی‌ها میزان استفاده از ماسک در مدارس ۷۳درصد و رعایت پروتکل‌های بهداشتی ۷۴ درصد اعلام شد.
وی عنوان کرد: بیشترین رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و کمترین در پایانه‌های مسافری درون شهری و برون شهری مشاهده شد.
معاون دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: در شهرستان دزفول میزان استفاده از ماسک ۷۸ درصد و رعایت پروتکل‌ها ۸۳ درصد عنوان شده که این آمار در زمان وضعیت سفید بالاتر بود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today