تسنیم/ رئیس پلیس فتا چهارمحال و بختیاری گفت: بیش از ۳۰ درصد جرائم سایبری استان مربوط به کلاهبرداری است.

مرتضی عسگری، رئیس پلیس فتا چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: 30 درصد از جرایم سایبری استان در نیمه اول امسال مربوط به کلاهبرداری بوده که 84 درصد پرونده‌های مربوطه تاکنون منتج به نتیجه شده است.
وی با بیان اینکه مردم در خریدهای اینترنتی باید از فروشگاه‌های اینترنتی معتبر خرید خود را انجام دهند، افزود: کاربران فضای مجازی باید به‌جای کالای معتبر در اینترنت به‌دنبال فروشنده معتبر باشند چراکه اگر از فروشنده و فروشگاه معتبر خرید کنند دچار مشکل نخواهند شد.
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات چهارمحال و بختیاری تشریح کرد: به منظور آشنایی شهروندان با چگونگی بهره‌مندی از کالا و خدمات فروشگاه‌های آنلاین، بسته‌های آموزشی از سوی پلیس فتا در فضای مجازی به صورت مستمر قرار می‌گیرد.
عسگری با ابراز تاسف از سطح پایین سواد رسانه‌ای شهروندان چهارمحال و بختیاری، عنوان داشت: دانش‌آموزان قشر بسیار حساسی هستند که تا پیش از شیوع ویروس کووید 19 ورود و استفاده آن‌ها از فضای مجازی بسیار محدود بود و توصیه به دور بودن آن‌ها از وسایل فضای سایبری می‌شد، اما اکنون شیوع ویروس کرونا و استفاده گسترده دانش‌آموزان از آموزش آنلاین، نظارت و مراقبت دوچندان والدین را می‌طلبد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday