فارس/ دادستان عمومی و انقلاب رودان از برخورد قضایی با برگزارکنندگان عروسی و عزا به اتهام تهدید علیه بهداشت عمومی در این شهرستان خبر داد.

امیرحسین فیوضی دادستان عمومی و انقلاب رودان اظهار داشت: برگزاری مراسمات عروسی و ترحیم از علل اصلی شیوع ویروس کرونا  بوده است که توجه به این موضوع و نظارت بر عدم برگزاری مراسمات اینچنینی الزامی است.
وی با بیان اینکه بنا به گزارش مسؤولان شبکه بهداشت و درمان شهرستان، مبنی بر برگزاری جشن‌های عروسی در شهرها و روستاها، آن هم بدون رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و الزامات بهداشتی، افزود: متاسفانه همین بی‌توجهی‌ها، منجر به ابتلای تعداد زیادی از شهروندان به ویروس کرونا شده است و قطعا افراد مقصر تحت تعقیب قرار گرفته و دستور احضار آن‌ها صادر خواهد شد و این امر صرفا در جهت حفظ سلامتی مردم است.
فیوضی تصریح کرد: در شرایط فعلی شهرستان و ضرورت رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک، انتظار این است که مردم همراهی و همکاری لازم را در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا با شبکه بهداشت و درمان، مدافعان سلامت و ستاد مبارزه با کرونا در شهرستان داشته باشند.
دادستان رودان خاطرنشان کرد: برگزاری اجتماعات از جمله مراسم عروسی و ترحیم در هر نقطه از شهرستان زمینه شیوع ویروس کرونا را فراهم می‌کند، جرم محسوب شده، بنابراین هشدار می‌دهیم در صورت گزارش مبنی بر برگزاری این قبیل مراسم در هر نقطه شهرستان، برابر قانون اقدام و با افراد متخلف برخورد جدی خواهد شد.
وی ادامه داد: دادستانی در زمینه حفظ سلامت شهروندان با کسی تعارف ندارد و در صورت لزوم عوامل برگزاری مراسم را دستگیر و آنها را راهی زندان می‌کند.
طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در اولین روز از آبان‌ماه نیز یک فوتی دیگر به فوت‌شدگان ناشی از ویروس کرونا در رودان اضافه شد تا این تعداد در این شهرستان به ۶۹ نفر برسد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today