باشگاه خبرنگاران/ یک مقام مسئول در شرکت گاز در خصوص آسمانخراش جنجالی این شرکت توضیحاتی ارائه داد.

یک منبع آگاه در شرکت ملی گاز کشور در خصوص پیشرفت آسمانخراش شرکت ملی گاز گفت: شنیده‌ها حاکی از آن است که این طرح از یک وازرتخانه دولتی به یک وزارتخانه دولتی دیگر داده شده است.
وی ادامه داد: این طرح بر اساس مصاحبه بیژن زنگنه وزیر نفت اجرایی نمی‌شود؛ بر اساس مصوبه دولت در سال ۹۱ به شرکت گاز اجازه احداث ساختمانی داده شد، اما در شرایط فعلی چنین کاری منطقی نیست. در بودجه ۹۸ و ۹۹ تصریح شده است که خرید ساختمان، ساخت ساختمان و حتی اجاره ساختمان جدید ممنوع است و علاوه بر این، شرکت گاز پولی برای این کار ندارد.
این مقام مسئول بیان کرد: با توجه به تصاویر هوایی منتشر شده در برخی از خبرگزاری‌ها، این طرح به هیچ عنوان پیشرفتی نداشته و ندارد و اگر قرار باشد این آسمانخراش احداث شود طبق مجوزهای لازم صورت می‌گیرد.

وی افزود: به طور کلی شرکت ملی گاز طرح و پروژه‌های زیادی در سراسر کشور دارد و همه آن‌ها طبق مجوز احداث می‌شوند و اگر طرح آسمانخراش هم بخواهد فعالیت خود را ادامه دهد قطعا با مجوز آغاز به کار می‌کند.
این مقام مسئول اضافه کرد: با توجه به ابلاغیه سال گذشته زنگنه درباره ضوابط اجرای بودجه صنعت نفت، که امسال نیز جاری و نافذ خواهد بود، هرگونه خرید، ساخت و حتی اجاره ساختمان جدید در مجموعه صنعت نفت ممنوع شده و اساساً شرکت ملی گاز یا دیگر شرکت‌های تابعه مجاز به احداث ساختمان نبوده و نیستند.
وی بیان کرد: بنابراین موضوع احداث ساختمان جدید برای شرکت گاز در شرایط کنونی در دستور کار این شرکت قرار ندارد.