آخرین خبر/ حوالی عصر امروز نیروگاه زرگان اهواز دچار انفجار و آتش سوزی شد.

رئیس سازمان آتش‌نشانی اهواز درباره این حادثه اعلام کرد: یکی از ترانس‌های نیروگاه شهید مدحج زرگان در اهواز به دلیل افزایش دما دچار انفجار و آتش‌سوزی شد. وی ادامه داد: برای مهار آتش‌سوزی پنج دستگاه خودرو و ۱۶ نیرو به منطقه اعزام شدند که خوشبختانه در کوتاهترین زمان ممکن آتش‌سوزی مهار شد و هم اکنون نیروها در حال خنک‌سازی محیط حادثه هستند.

آتش‌سوزی در نیروگاه‌ زرگان اهواز بر اثر اتصالی
سخنگوی صنعت برق در گفتگو با تسنیم، وقوع انفجار در نیروگاه را تکذیب و آتش‌سوزی را ناشی از اتصالی یکی از ترانسفورماتورهای نیروگاه اعلام کرد که با اقدام به موقع، در زمانی حدود ۲۰ دقیقه مهار و خاموش شده است.
مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق اظهار داشت: حدود ساعت 15:27 عصر امروز اتصالی در یکی از ترانسفورماتورهای نیروگاه زرگان اهواز، موجب بروز آتش‌سوزی در این نیروگاه شد.
وی با بیان اینکه هیچ‌گونه انفجاری در نیروگاه زرگان اهواز گزارش نشده، افزود: خوشبختانه با اقدام به موقع همکاران نیروگاه زرگان و واحدهای آتش‌نشانی، این آتش‌سوزی در زمانی حدود 20 دقیقه‌ای مهار و خاموش شد.
سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه" این آتش‌سوزی موجب از مدار خارج شدن 11 پست برق منطقه ای و به موجب آن خاموشی مقطعی در بخشی از کلانشهر اهواز شد"، گفت: اکنون خاموشی به وجود آمده برطرف شده و مشکلی در تأمین برق مردم وجود ندارد.