تسنیم/ کرونا هر روز تعداد بیشتری از مردم را مبتلا کرده و آنان را راهی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی می‌کند. وضعیت گلستان نیز در هفته‌های اخیر قرمز شده است و ۴۰ درصد بیماران شرایط بدی دارند.

در هفته‌های اخیر کرونا دوباره خیز برداشته و تعداد مبتلایان به این بیماری در استان گلستان افزایش یافته است. آنطور که رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گفته روزانه بیشتر از یکصد نفر با علایم کرونا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان بستری می‌شوند.

روند افزایشی تعداد مبتلایان به کرونا سبب شده تا وضعیت 10 شهر استان قرمز شود و 4 شهرستان دیگر نیز در وضعیت هشدار قرار بگیرند. در شرق استان اوضاع خوب نیست، ظرفیت بیمارستان‌های گنبدکاووس به عنوان سانتر اصلی این منطقه تکمیل شده است.

استاندار گلستان گفته با توجه به ازدیاد بیماران می‌خواستیم تعدادی از آنان را به بیمارستان‌های گرگان انتقال دهیم که خانواده‌ها و همراهان بیماران قبول نکردند.

این روزها ویروس کرونا مرموزتر از گذشته شده و با اینکه خیلی‌ها تصور می‌کردند جوانان و کودکان کمتر در معرض ابتلا قرار دارند، این روزها از هر سن و جنسی در بیمارستان‌ها بستری می‌شوند.

آنطور که عارف‌نیا، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گفته 40 درصد بیماران کرونایی در استان بدحال هستند و 20 درصد بیماران نیز در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری شده‌اند.