نود/ بارسلونا برای نخستین بار بعد از یک سال در لالیگا گل نزد.
در بازی حساس هفته بیست و سوم لالیگا شب گذشته بارسلونا در سن مامس مهمان اتلتیک بیلبائو بود و در شب درخشان مارک آندره تراشتگن به یک تساوی بدون گل برابر حریف باسکی بسنده کرد تا اختلاف با رئال مادرید در رده دوم به 6 امتیاز کاهش یابد.
این تساوی 0-0 نخستین ناکامی بارسلونا در گلزنی در رقابت های لالیگا بعد از یک سال بود. بارسا آخرین بار در هفته بیست و سوم فصل 18-2017 در روز 11 فوریه 2018 و در جریان تساوی بدون گل مقابل ختافه از گلزنی بازمانده بود. پس از آن مسابقه بلوگرانا در 15 بازی پایانی آن فصل و 22 بازی ابتدایی فصل 19-2018 گلزنی کرده بود تا این که روز 10 فوریه 2019 و بازی مقابل اتلتیک بیلبائو از راه رسید.
بیلبائوی گاریتانو بعد از 37 مسابقه ترمز بارسلونا را کشید تا لالیگا اتفاق عجیبی را تجربه کند. در حقیقت به گل نرسیدن بارسا در یک مسابقه اتفاقی است که به ندرت رخ می‌دهد. قبل از بازی مورد اشاره مقابل ختافه در فوریه 2018، آخرین ناکامی بارسا در گلزنی به 19 نوامبر 2016 و تساوی بدون گل مقابل مالاگا باز می‌گشت.
بعد از شکست 2-0 مقابل سویا در دور رفت مرحله یک چهارم نهایی کوپا دل‌ری، این دومین باری بود که بارسا در همه رقابت های فصل 19-2018 در گلزنی ناکام می‌ماند. البته پیش بینی بازگشت بارسا به روند گلزنی در بازی خانگی هفته بعد مقابل رئال وایادولید کار دشواری نیست.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید