ورزش 3/ سعید فتاحی، رییس کمیته مسابقات از انتقادهای ایرج عرب، سرپرست باشگاه پرسپولیس در خصوص برگزاری بازی با فولاد گله مند است و می گوید اگر نتیجه بازی به سود تیم پرسپولیس رقم می خورد این حرف ها به میان نمی آمد.
او دراین باره می گوید: برای ما جان آدم ها مهمتر از برگزاری بازی است و همیشه سعی کردیم در مسیر برگزاری بازی ها به مسایل مختلف توجه کنیم. البته بازی فولاد – پرسپولیس این بار چالش های گذشته را نداشت و دیدید که هیچ سنگی و شی ای از روی سکوها به داخل زمین پرت نشد. تنها موضوع رفتن برق استادیوم بود که سازمان لیگ برتر در آن دخالتی نداشت و این حالت برای فولاد هم وجود داشت.
فتاحی در توضیح اتفاقات رخ داده می گوید: همه چیز از شب قبل آغاز شد و اینکه شورای تامین به موضوع بازی فولاد –پرسپولیس ورود کرد و خواهان تعویق آن شد. من با آقای عرب تماس گرفتم و ایشان مخالفت کردند. من هم انتقال دادم و قرار شد بازی برگزار شود. اما وقتی به ورزشگاه رفتیم بازهم درخواستهایی مبنی بر تعویق بازی به دست ما رسید. من در بدو ورود پرسپولیسی ها به ورزشگاه این موضوع را با آنها در میان گذاشتم .بعد هم دیدیم دود اتوبوس اذیت شان می کند و گفتیم به داخل ورزشگاه بیایند. این در زمانی بود که رختکن ها هم برق نداشت.
رییس کمیته برگزاری مسابقات در ادامه صحبتهایش گفت: در پی این اتفاقات خطاب به آقای برانکو و قنبرپور اعلام کردم می توانم با تنظیم صورت جلسه بازی را لغو کنم که سرمربی تیم پرسپولیس اعلام کرد مشکلی نیست و بازی را دنبال خواهند کرد. ایشان بازیکنان را به داخل رختکن فرستادند و خودشان هم تیم را همراهی کردند و خواستند که مسائل فراموش شود و تمرکز همه روی بازی باشد.
سعید فتاحی در خصوص گلایه هایی که از او شده است، گفت: شاید این بازی مشکل داوری داشته است و پنالتی که به سود تیم فولاد گرفته شد پنالتی نبود این موضوع به من و کمیته داوران ارتباط پیدا نمی کند و کمیته داوران باید در این باره صحبت کند. سازمان لیگ برتر طبیعتا نیتش برگزاری بازی ها طبق برنامه از پیش تعیین شده است و در این باره با همه باشگاه ها همکاری می کند. البته در حال حاضر اینکه برق استادیوم می رود یک نکته منفی است و در مورد میزبانی فولاد هم با این باشگاه و هیات فوتبال استان خوزستان صحبت خواهیم کرد چرا که باید همه پیش بینی ها از قبل صورت گیرد. در مورد اتفاقات هم با شاک (شورای تامین کشوری) مکاتبه کرده ایم تا اتفاقات این مسابقه بررسی شود.
رییس کمیته مسابقات در خصوص اینکه آیا علیرضا بیرانوند با او برخورد داشته است، گفت: بر خلاف تصور و آنچه که گفته می شود علیرضا بیرانوند هیچ برخورد بدی با من نداشت. تنها به من گفت به خدا پنالتی نبود که من به او گفتم از دست من خارج است چرا که داور در مورد اتفاقات داخل زمین تصمیم گیری می کند. همین. این همه اتفاقی بود که بین من و علیرضا بیرانوند رخ داد.
او در پایان حرفهایش تاکید می کند:لغو بازی به دلایل امنیتی چیز عجیبی نیست و در همه جای دنیا هم اتفاق می افتد.برای ما هم سلامت و امنیت مردم خیلی مهمتر از بازی فوتبال است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید