آخرین خبر/ سایت فوتبالی نوشت: در صورتی که بیانکونری ها امشب مقابل سمپدوریا به پیروزی برسند، علاوه بر قهرمانی در نهمین لیگِ پیاپی، رکورد های دیگری را هم خواهند شکست.
مائوریسیو ساری، سرمربی یوونتوس، می‌تواند با قهرمانی در این لیگ به عنوان پیر ترین مربی که این جام را بالای سر برده شناخته شود. ساری با داشتن 61 سال و 6 ماه در آستانه‌ی قهرمانی در سری آ و ثبت این رکورد است. ساری در فصل گذشته با چلسی قهرمان لیگ اروپا شده بود و اکنون در یک قدمیِ قهرمانی در سری آ قرار دارد. رکورد قبلی متعلق به نیلس لیدهولم بود که با تیم آ اس رم در سال 1983، با 60 سال و 7 ماه سن، قهرمانِ سری آ شده بود. این دومین اسکودتوی نیلس لیدهولوم بود، او در سال 1979 نیز با میلان به مقام قهرمانی رسیده بود. در حالی که مائوریسیو ساری برای اولین بار است که قهرمانِ سری آ می‌شود. 
یکی دیگر از پیر ترین مربیانی که قهرمان لیگ ایتالیا شده بود، وویادین بوشکوف است که در سن 60 سالگی با سمپدوریا در سال 1991 قهرمان اسکودتو شد. فولویو برناردینی هم در سال 1964 با 58 سال سن، با تیم بولونیا قهرمان شده بود. لایوس چیزلر نیز با 57 سال و 8 ماه، در سال 1951 با میلان قهرمان سری آ شد.

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید