ورزش 3/ سرعت خارق العاده آداما ترائوره ستاره ولوز در جریان دیدار دیشب این تیم مقابل سویا که یک پنالتی نصیب این تیم انگلیسی کرد خبرساز شده است.
ولوز و سویا دیشب در یک چهارم نهایی لیگ اروپا به مصاف هم رفتند و در نهایت تیم اسپانیایی بود که با نتیجه 1-0 به پیروزی رسید تا راهی مرحله نیمه نهایی شود. اما در جریان این بازی ولوز صاحب یک پنالتی هم شد که از دست رفت. پنالتی ای که توسط آداما ترائوره ستاره این تیم گرفته شد. سرعت خارق العاده ترائوره در حرکت منجر به این پنالتی یکی از خبرسازترین اتفاقات این بازی بود.
آداما ترائوره که به دلیل اندام ورزیده خود یکی از مورد توجه ترین ستاره های ولوز بوده در بازی دیشب و در همان اوایل مسابقه آنچنان سرعتی به نمایش گذاشت که همه ناظرین را به تحسین واداشت. حرکت سریع او برای مدافعین سویا چاره ای جز متوقف کردن او با خطا باقی نگذاشت تا ولوز صاحب یک پنالتی شود.
اما رائول خیمنز بازیکن ولوز این پنالتی را از دست داد تا نتیجه بازی 0-0 بماند. البته این پنالتی با حرف و حدیث‌های زیادی هم همراه شد. بازیکنان ولوز مدعی بودند سنگربان سویا بونو در زمان ضربه زدن خیمنز به توپ از خط خود جلو آمده بوده و بررسی دقیق تصاویر نشان می‌دهد حق با آنها بوده.
بررسی دقیق‌تر صحنه حتی نشان می‌دهد که بازیکنان سویا هم در زمان شلیک توپ و پیش از آنکه پای خیمنز به توپ برسد وارد محوطه جریمه شده بودند و این پنالتی باید تکرار می‌شد.
با اینحال داور تکرار ضربه پنالتی را نپذیرفت تا استارت بی نظیر آداما ترائوره بی نتیجه بماند و در نهایت این سویا بود که در دقیقه 88 با گلی که تسوط لوکاس اوکامپوس به ثمر رساند این بازی را 1-0 به سود خود پایان داده و راهی مرحله نیمه نهایی لیگ اروپا شود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید