آخرین خبر/ تیم فوتبال شهرخودرو در هفته چهارم لیگ آسیا به مصاف تیم شباب الاهلی امارات می‌رود. تیم فوتبال شهرخودرو در اولین تجربه مربیگری مهدی رحمتی در مصاف با تیم شباب الاهلی امارات در چارچوب لیگ قهرمانان آسیا با نتیجه یک-صفر بازی را واگذار کرد تا دیگر امیدی برای صعود از گروه خود نداشته باشد. شهرخودرویی‌ها حالا در چهارمین بازی خود در لیگ آسیا که انگیزه‌ای هم برای صعود ندارند  از ساعت 19:30 امشب در بازی برگشت به مصاف شباب الاهلی می‌روند که این بازی می‌تواند تجربه‌ای برای بازیکنان در فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر ایران باشد. اما خداداد عزیزی، پیشکسوت فوتبال خراسان رضوی درباره شرایط شهرخودرو در لیگ آسیا و آینده این تیم در فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر ایران نکاتی را عنوان کرده و معتقد است مهدی رحمتی در شهرخودرو با چالش جدیدی رو‌به‌روست.

 انتظار صعود نداشتیم
 خداداد عزیزی ابتدا درباره وضعیت شهرخودرو در لیگ آسیا و این‌که چقدر شانس برای صعود دارند، می‌گوید: «شهرخودرو با توجه به حضور 2 تیم الهلال و پاختاکور در گروه خودش و این‌که 2 بازی اولش را هم برابر این 2 تیم واگذار کرده بود، عملا شانس چندانی برای صعود از این گروه نداشت. حتی همین تیم شباب الاهلی هم که شهرخودرو را شکست داده بالاخره قهرمان لیگ امارات است. در مجموع شهرخودرو در گروه بسیار سختی قرار گرفته است. قبل از اعزام تیم به رقابت‌های لیگ آسیا، جلسه‌ای با مهدی رحمتی داشتم و در خصوص این‌که در این بازی‌ها به ‌نوعی عیار تیمش را محک بزند و بازیکنان جدیدش را مورد آزمایش قرار دهد و در واقع انتظار چندانی برای صعود نداشته باشد، صحبت کردیم.» وی در خصوص صحنه گلی که شهرخودرو مقابل تیم اماراتی دریافت کرد، می‌گوید: «به نظرم 2 مدافع چپ شهرخودرو در صحنه گل مقصران اصلی بودند. زمانی که مهاجم الاهلی مدافع چپ ما را یک دور کامل زد و به سمت محوطه جریمه متمایل شد، مدافعان وسط اصلا به سمت مهاجم حریف نرفتند و مهاجم الاهلی هم بدون مزاحمت پا به توپ به داخل 18 قدم آمد که در ادامه ضربه‌اش را از زاویه بسته زد و با اشتباه دروازه‌بان تبدیل به گل شد. برای همین اگر از این بازیکنان توقع صعود از این گروه بسیار سخت داشته باشیم، اشتباه بزرگی را مرتکب شده‌ایم. این در حالی است که تیم فوتبال پرسپولیس با وجود تمام سابقه‌اش و بازیکنان بسیار خوبی که در اختیار دارد همچنان باوجود پیروزی مقابل التعاون صعودش مشخص نیست، در مورد سپاهان و استقلال هم شرایط از این بدتر است. پس بیاییم نسبت به اولین حضور شهرخودرو در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا کمی واقع‌گراتر صحبت کنیم که از نظر من در گروه مرگ این رقابت‌ها قرار گرفته است.»
  ضعف خط دفاعی
این پیشکسوت فوتبال خراسان همچنین درباره ترکیب شهرخودرو می‌افزاید: «شهرخودرو خیلی از بازیکنان با ارزش خودش را از دست داده و این موضوع در روند تیم خواه، ناخواه بسیار تاثیرگذار است؛ به عنوان مثال محمدحسین مرادمند در این چند سال جزو بازیکنان کلیدی این تیم محسوب می‌شد و قطعا غیبت او در این فرصت بسیار کم قابل جبران نیست. در خصوص خط دفاعی هم با رحمتی صحبت کردم. باید حتما در آینده این خط دفاع با جذب نفرات جدید تقویت شود چراکه در پست مدافع وسط با وجود این‌که علی نعمتی تا حد زیادی مدافع مطمئنی است اما با این‌ حال وقتی یک مدافع میانی مثل مرادمند را از دست می‌دهند، باید یک بازیکن در حد و اندازه او جذب کنند وگرنه دچار مشکل می‌شوند.» عزیزی در پاسخ به این سوال که آیا با تصمیم رحمتی مبنی بر این‌که صفاییان جوان را به جای خودش در ترکیب گذاشت، موافقید، می‌گوید: «با توجه به این‌که شهرخودرو شانس زیادی برای صعود نداشت، میدان دادن به گلر جوان فرصت خوبی برای محک زدن بود. البته اگر شهرخودرو برای صعود از گروه تنها به یک برد احتیاج داشت، قطعا خود رحمتی درون دروازه قرار می‌گرفت. فکر می‌کنم کاری که رحمتی کرد، غیرحرفه‌ای نبود. فرض کنیم او خودش درون چارچوب قرار می‌گرفت، گل هم نمی‌‌‌خورد و بازی صفر-صفر تمام می‌شد، چه فرقی به حال شهرخودرو می‌کرد؟ بالاخره آنچه مسلم است مهدی رحمتی اگر بخواهد در لیگ ایران مربیگری کند از درون دروازه این امر ممکن نیست، تعارف هم نداریم. پس چه اشکالی دارد از رقابت‌های آسیایی که بازی‌های سنگینی هم است گلرش را محک بزند.»
 روند نزولی شهرخودرو
خداداد عزیزی درباره این‌که تیم شهرخودرو روند نزولی در پیش گرفته و نسبت به فصل گذشته بازی‌های خوبی به نمایش نمی‌گذارد، می‌افزاید: «داستان تیم‌های خصوصی در فوتبال ما به همین نحو است و این مسئله تنها شامل شهرخودرو نمی‌‌‌شود. یک زمانی استقلال اهواز هم در سال‌های گذشته قهرمان و نایب‌قهرمان لیگ شد اما در فصل بعدی به دسته پایین‌تر سقوط کرد. ابومسلم مشهد در مقطعی و یا استیل‌آذین که یک زمانی داعیه قهرمانی در لیگ برتر داشت، سال بعدش اصلا منحل شد. در کل می‌خواهم بگویم تیم‌های خصوصی در فوتبال ایران نمی‌‌‌توانند ثبات کافی داشته باشند و مدیران این تیم‌ها کمترین تقصیری در این رابطه ندارند. به این دلیل که فوتبال ما تنها فوتبال هزینه است و از درآمد هیچ خبری نیست.» وی ادامه می‌دهد: «حتی به خود مهدی رحمتی هم گفتم که بازیکنانی که در حال جذبشان هستید، ممکن است از نظر خودت بازیکنانی باشند که بتوانند به تو کمک کنند اما انتظار از شهرخودرو در شهر مشهد بالاست چراکه این تیم 3 سال است که در رده‌های اول تا چهارم لیگ قرار گرفته و در مردم مشهد توقع ایجاد کرده است. به عنوان مثال شما وقتی مرادمند را از دست می‌دهید نمی‌‌‌توانید با یک بازیکن جوان نمایش خوبی داشته باشید. به همین دلیل کار مهدی رحمتی با توجه به بازیکنان جوان خیلی سخت است و آرزو می‌کنم او از پس چالش جدیدش بربیاید.» عزیزی همچنین درباره این‌که شایعه شده قرار است با تیم شهرخودرو همکاری کند، می‌گوید: «جلسه‌ام با مهدی رحمتی بیشتر درباره مباحث فنی بود و در این خصوص هرگز صحبتی به میان نیامد.»


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید